طراحی ویلاهای مینیمال

طراحی ویلاهای مینیمال

داخلی ویلای مینیمال
طراحی ویلاهای مینیمال

اگر قصد طراحی و اجرای ویلا به منظور گذراندن بخشی از ایام سال را در آن دارید این مقاله میتواند نکات بسیار ارزشمندی برایتان داشته باشد. شرکت سیتاک با استفاده از سالها تجربه در امر طراحی ویلا در ابتدا مشاور شماست و تا انتهای اجرا و اتمام پروژه نیز همچنان مشاور و مجری پروژه شماست.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

طراحی ویلاهای مینیمال

ویلای مینیمال
طراحی ویلاهای مینیمال

به چه ویلایی مینیمال میگویند؟

کلمه مینیمال به معنی ساده است. در این مقاله قصد بیان تعریف جدیدی از سادگی را داریم که به کمک آن بتوانید ویلای خاص خود را مینیمال طراحی و اجرا کنید. همانطور که میدانید برای داشتن ویلاهای ساده که کاربری و نیازها در آن اولویت بیشتری دارد، لازم نیست خود را زیاد به تکاپو بیندازید. کافی است با مجموعه ها و شرکت هایی که دارای تجربه ی طراحی چنین ویلاهایی هستند تماس بگیرید تا پس از بررسی آنها توسط شما، پروسه ی طراحی آغاز گردد.

سبک مینیمال بسیار محبوب است. فارغ از شلوغی های سبک کلاسیک و به دور از شکست های تکراری در سبک مدرن. همه چیز در این سبک بسیار ساده است. از نوع قرارگیری و چیدمان فضاها در کنار یکدیگر تا استفاده از متریال ها و ترکیب رنگ ها. هر آنچیزی که پس از اجرا دیده می شود نباید بهم ریختگی، شلوغی و فریاد را به ذهن شما برساند. شما از سبک مینیمال آرامش میخواهید که گاهی این هدف با داشتن حیاطی سنتی و آجری محقق خواهد شد.

ویلاهایی که با این سبک طراحی می گردند بسیار شیک و رویایی نیستند ولی در عین سادگی میتوانید هماهنگی بین تمامی کاربری ها را به چشم ببینید. دسترسی آسان بین فضاها و اتاق ها و همچنین تفکیک فضاهای خصوصی از عمومی یکی از مشخصه های مهم این سبک است. همین امر باعث محبوبیت بالای سبک مینیمال شده است. راحتی و آرامشی که در معماری اینگونه ویلاها خواهید داشت بینظیر است. ضمن اینکه تمامی امکانات رفاهی و لاکچری را نیز در اختیار خواهید داشت.

طراحی ویلاهای مینیمال

داخلی مینیمال
طراحی ویلاهای مینیمال

طراحی پوسته ی نما؛

نمای این ویلاها کمی خاص تر از سبک های دیگر است. درست است که آن شکوه و عظمت معماری رومی در آن دیده نمیشود یا در آن از ساخت حجم های اگزجره خبری نیست، ولی سادگی بیانگر زیبایی این ویلاها است. ممکن است با تک متریال بتوانید زیباترین نما را در میان همسایگان خود داشته باشید ولی نکته ای اهمیت دارد استفاده از متریال هماهنگ با طراحی دکوراسیون داخلی است.

زیرا سبک مینیمال پایداری تمامی عناصر و وابستگی آنها به یکدیگر را نیاز دارد. اگر نمای ویلای شما تنها کمی از حالت مینیمال خارج شود آنگاه این هماهنگی از دست خواهد رفت و ویلای شما نه مینیمال است، نه مدرن و نه هیچ چیز دیگر. صرفاً یک ویلای معمولی است.

میتوانید پوسته ی نما را در هنگام طراحی نقشه های معماری به صورت نیم دایره در نظر بگیرید. برای این منظور کمی بیشتر به حل فضاهای داخلی در نقشه معماری فکر کنید. زیرا فضاهایی که دقیقاً پشت نمای ساختمان قرار میگیرند دارای انحنا خواهند بود. در این صورت استفاده از مبلمان اتاق ها کمی برایتان سخت خواهد شد.

سیتاک با در نظر گرفتن همه ی اتفاقاتی که در کل مدت اجرا می بایست رخ دهد پلان معماری را به شما پیشنهاد خواهد داد. ویلاهای نیم گرد نیز در بین ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از دلایل این امر نورپردازی بسیار ساده ی این نماها است.

طراحی ویلاهای مینیمال

پوسته نمای مینیمال
طراحی ویلاهای مینیمال

نورپردازی داخلی و نما در سبک مینیمال؛

برای داشتن نمایی عالی بهره گیری از نور و تجهیزات نوری ضروری است. انتخاب تجهیزات و نوع نورپردازی در این سبک کاملاً وابسته به نقشه معماری و ایده ی طراح در شکل دهی نمای پروژه است. برای نماهای ساده نورپردازی از فاصله ی یک متری پیشنهاد می گردد. زیرا با این کار نمای ساختمان در شب کاملاً مشخص خواهد بود. در سبک مینیمال شما المان خیلی خاصی در نما نخواهید داشت که بتوانید روی ابزاری مانند نور حساب های ویژه ای باز کنید. شما می بایست با ترکیب رنگ ها و تاباندن نورهای یخی به آنها زیبایی این ویلاها را دو چندان کنید.

گاهی استفاده از نورهای موضعی با پرتاب نور چند متری، برای این نماها مناسب خواهد بود. این در صورتی است که در سر راه این نورها که معمولاً ۳۰ سانتی متر از نما را در ارتفاع کل روشن خواهند کرد، پنجره ای وجود نداشته باشد. برای حل مسئله ی نورپردازی پنجره ها می توانید از قاب سازی ساده چوبی یا فریم های برجسته و بسیار ساده ی فلزی استفاده کنید. گاهی اوقات نمای ویلای شما شبیه به یک طاقچه ی قدیمی است. تمام زیبایی این سبک به سادگی خیره کننده آن است. بنابراین هیچگاه از این خط سادگی خارج نشوید.

طراحی ویلاهای مینیمال

نورپردازی داخلی مینیمال
طراحی ویلاهای مینیمال

محوطه های مینیمال؛

برای طراحی و اجرای محوطه دست شما باز است. زیرا متراژ بیشتری برای کار و اجرایی کردن ایده های خود خواهید داشت. استفاده از درختان میوه یکی از پیشنهادات اصلی سیتاک است که در تمامی سبک ها جایگاه خود را همچنان حفظ کرده است. استفاده از درختان تبریزی برای حفظ کردن حریم شخصی که دور تا دور ویلا کاشته میشود میتواند ایده ی مناسبی باشد. ساخت یک استخر مدرن با کاشی های آبی رنگ کوچک پیشنهاد بعدی سیتاک است. شما می توانید از تاسیسات مدرن و روز برای استخر و سونا استفاده کنید ولی آنچیزی که دیده میشود میبایست هماهنگ با سادگی مورد نظر طراح باشد.

استفاده از چوب که بسیار نوستالژی خواهد بود برای ساخت آلاچیق ها یا ساخت نشیمن های ساده میتواند مورد نظر شما هم باشد. در سبک مینیمال طراحی و ساخت گودال باغچه ها ایده ی جدیدی است که سیتاک با در نظر گرفتن مسیرهای تردد و آبرسانی به محوطه آنرا در ویلای شما طراحی و اجرا می کند. کافی است نمونه کار طراحی ویلا سیتاک را ملاحضه نمایید.

طراحی ویلاهای مینیمال

محوطه ویلای مینیمال
طراحی ویلاهای مینیمال

خلاصه استفاده از سادگی و خلق زیبایی هایی که در عین سادگی با خلاقیت، فضاهای مختلف با کاربری های مختلف را شکل داده اند بسیار جذاب است. مخصوصاً که قصد داشته باشید تا خودتان از ویلای خود استفاده نمایید. البته طراحی ویلاهای مینیمال دارای ارزش افزوده نیز خواهد بود و میتوانید هر زمان که خواستید طراحی ویلای مدرن یا کلاسیک داشته باشید آنرا برای فروش قرار دهید.

شرکت سیتاک طراح و مجری ویلا در سبک های کلاسیک، مدرن، ایرانی و مینیمال مشاور شماست و همیشه مشاور شما خواهد بود.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *