طراحی ویلایی با چند قابلیت

همانطور که از اسم این مقاله پیداست سیتاک امروز قصد دارد تا در مورد طراحی ویلا آنهم با چند قابلیت با شما صحبت کند. همانطور که می دانید شما می توانید با کمک شرکت های طراحی و اجرای ویلا، پروژه ای اجرا نمایید که کاملاً مطابق با درخواست ها و نیازهای شما باشد. بنابراین مطالعه این مطلب  میتواند ذهنیت شما را کمی تغییر دهد. شما می توانید علاوه بر داشتن ویلایی لوکس همزمان چند قابلیت مهم دیگر را نیز تجربه نمایید. در ادامه ی این مطلب انواع قابلیت ها و طریقه ی عملیاتی کردن آنها در اجرا را بازگو می کنیم. اگر مطالعه این مطلب برای شما سودمند بود خواندن آنرا به دوستان خود نیز پیشنهاد دهید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

 

طراحی ویلا با هدف تغییر فصل

یکی از اهدافی که ممکن است در طراحی و اجرای ویلا برای شما مطرح باشد این است که شما ویلایی با قابلیت تغییر فصل در اختیار داشته باشید. شما می توانید بر این اساس ابتدا مکان یابی دقیقی انجام دهید. سیتاک در این زمینه کنار شماست و به عنوان مشاور شما عمل می کند. اگر در شهرهای مرکزی ایران سکونت دارید می توانید مکان ویلای خود را در شهرهای شمالی انتخاب نمایید تا با تغییر فصل بتوانید حداقل یکماه از سال را در ویلای لوکس خود سپری نمایید. اگر در شهرهای سردسیر ایران سکونت دارید می توانید ویلای خود را در شهرهای کویری انتخاب نمایید. این اولین انتخاب شما خواهد بود.

پس از آنکه مکان ویلا را با دقت و بر اساس اولویت های آب و هوایی انتخاب کردید نوبت به قابلیت دوم میرسد. شما می بایست ویلایی لوکس با حداقل هزینه ها داشته باشید. تنها در این صورت است که سرمایه گذاری و خرید زمین و سپس پرداخت هزینه های اجرایی برایتان ارزش افزوده خواهد داشت.

طراحی ویلا با هدف تغییر فصل
                                                                     طراحی ویلا با هدف تغییر فصل

طراحی ویلا با قابلیت سرمایه گذاری

اولویت دوم شما که برای اغلب افراد می تواند تبدیل به اولویت نخست گردد بحث سرمایه گذاری است. اگر می خواهید از ویلای خود در فواصل زمانی متغیر استفاده نمایید می توانید این اولویت را که بسیار مهم است در رده های بعدی قرار دهید. ولی اگر  می خواهید همزمان هم از ویلای خود استفاده کنید و هم این ویلا بتواند حکم سرمایه گذاری مطمئن را برایتان داشته باشد می بایست چند نکته را رعایت نمایید.

اول اینکه در بافت شهری یا روستایی انتخاب زمین را انجام دهید. این امر بسیار دارای اهمیت است. زیرا سرمایه شما به صورت خیلی سریع قابلیت برگشت مضاعف خواهد داشت. اگر در بافت اصلی شهر یا روستایی توریستی یا حداقل با قابلیت توریستی شدن زمینی انتخاب نمایید مطمئن باشید برگشت سرمایه مناسبی خواهید داشت.

دوم اینکه بر اساس متراژ بالای ۸۰۰ متر زمین را خریداری نمایید. امروزه افراد بیشتر دنبال خرید ویلاهایی هستند که دارای فضای سبز اختصاصی باشد. حتی اگر ویلای جنگلی یا ویلای ساحلی باشد. شما می بایست با این نگاه که ممکن است سرمایه گذاری اولویت اول آن باشد اقدام به طراحی ویلا نمایید. ویلایی ۳۰۰ متری آنهم به صورت دوبلکس با محوطه و فضای سبز اختصاصی به صورت باغ حتماً خواهان زیادی خواهد داشت که در کمترین زمان ممکن و در عرض کمتر از یک هفته تبدیل به پول خواهد شد.

سوم اینکه در بخش نما به گونه ای طراحی را انجام دهید تا بتواند اکثر سلیقه ها را به خود جذب کند. ویلایی که از نظر شما خاص است و دارای نمایی خاص می باشد لزوماً ممکن است نظرات و سلیقه های افراد مختلف را جذب نکند. پیشنهاد می دهیم قراردادی جداگانه برای طراحی نمای ویلا عقد نمایید. این قرارداد می تواند به خلق نمایی جنرال و عامه پسند در سبک های کلاسیک یا مدرن منجر شود. یادتان باشد در طراحی ویلا کلاسیک این قابلیت وجود دارد. همانطور که در طراحی ویلا مدرن نیز به وضوح می توان نماهای لاکچری عامه پسند طراحی کرد.

طراحی ویلا با قابلیت سرمایه گذاری
                                                             طراحی ویلا با قابلیت سرمایه گذاری

قابلیت ساخت حس دوگانه

شما می توانید در موقعی که طراحی ویلا را انجام می دهید دو یا چند سبک مختلف را با یکدیگر ادغام نمایید. به عنوان مثال داشتن ویلایی لوکس در سبک کلاسیک می تواند فضایی اختصاصی در سبک ایرانی نیز داشته باشد. این فضا دارای کاشی کاری و آجر کاری ایرانی است که درون آن با تخت های ایرانی چوبی تزئین شده است. حتماً در فضای ایرانی احساس شما و افراد خانوادتان متفاوت خواهد بود. یا در ساخت ویلایی مدرن حتماً بخشی را با سبک سنتی دایر نمایید. بخشی از ویلا که دارای آلاچیق است و شما می توانید از چایی زغالی و کرسی سیار نیز در آن استفاده نمایید. به هر حال در خاطر داشتن باشید طراحی ویلا امری است که با خلاقیت بسیار درگیر است. اگر از گروه ها و شرکت های تخصصی استفاده نمایید حتماً قابلیت تغییر فصل و قابلیت سرمایه گذاری را برایتان لحاظ خواهند کرد.

قابلیت ساخت حس دوگانه
                                                                     قابلیت ساخت حس دوگانه

قابلیت بازی های گروهی

ایده ی دیگری که در بخش طراحی ویلا می تواند قابلیت جدیدی را برایتان باز نماید استفاده بهینه از محوطه ی ویلا است. شما خواهان چه هستید؟ داشتن ویلایی با محوطه ای بسیار معمولی و فضای سبزی که در همه جا می توان نمونه ی آنرا پیدا کرد؟ یا دنبال نوآوری و خلاقیت در طراحی اولیه و اجرای آن هستید؟

سیتاک پیشنهاد می دهد اولاً زمین های بزرگتری را برای طراحی و اجرای ویلا انتخاب نمایید. ثانیاً نسبت به طراحی لنداسکیپ حساسیت بیشتری به خرج دهید. شما می توانید در ویلای خود زمین بازی چند منظوره داشته باشید. سیتاک در یکی از پروژه های خود توانسه زمین بازی تنیس و فوتبال را با یکدیگر ادغام نماید. شاید این ایده در ابتدا بسیار معمولی به نظر برسد ولی در زمان اجرا و برای افرادی که می خواهند بازی های مختلف را در ویلای خود تجربه نمایند بسیار عملی و راهگشا است. داشتن زمینی برای بازیهای فکری یا بازی های هیجانی خیلی هزینه بر نخواهد بود ولی می تواند به عنوان یک قابلیت جدید برای ویلای شما مطرح شود.

به عنوان مثال داشتن زمین اختصاصی والیبال، تنیس، بدمینتون، پینت بال یا محل هایی برای بازی هایی مانند بیلیارد و شطرنج و حتی بازی های رایانه ای می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. البته این امر به این شرط است که شما  با این موضوع موافقت نمایید. معمولاً افرادی که دارای خانواده جوانی هستند این قابلیت را در اولویت های دوم یا سوم ویلای خود قرار می دهند.

قابلیت بازی های گروهی
                                                                                                 قابلیت بازی های گروهی

حرف آخر

داشتن ویلایی مناسب که کاملاً بر اساس سلایق شما طراحی شده باشد زیاد سخت نیست. فقط از جانب شما می بایست چند عامل به صورت موازی پیگیری شود. اول اینکه اهداف خود را برای طراحی ویلا کاملاً مشخص نمایید. دوم اینکه با شرکت هایی که نمونه کار طراحی ویلا قوی دارند همکاری نمایید و قرارداد امضا نمایید. سوم اینکه سلایق خود را برای بخش طراحی شرکت طرف قرارداد بازگو نمایید و دقت کنید که حتماً طبق سلایق شما طراحی انجام شود. چهارم اینکه در زمان اجرا ناظر مستقیم به پیمانکار معرفی نمایید تا بتوانید بر خرید متریال های نهایی نظارت داشته باشید. برای داشتن ویلایی لوکس سیتاک مشاور شماست و تا همیشه مشاور شما خواهد بود.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *