طراحی ویلای خاص

طراحی ویلای خاص

طراحی ویلای خاص یکی از خدمات اصلی شرکت سیتاک در زیر گروه طراحی ویلا است. همانطور که می دانید هدف از طراحی ویلا رسیدن به فضایی آرامش بخش است که بتوان تعطیلات سالانه را در نهایت آرامش در آن سپری کرد. برای اینکه بتوانید ویلایی خاص را در شهر و منطقه مورد نظر خود بسازید می بایست اصول و قواعد را با سلایق خود سازگار کنید.

بهترین راه برای رسیدن به ویلایی لاکچری و خاص این است که سلایق خود را به صورت کاملاً مشخص لیست کنید و در اختیار طراحان و شرکت های طراحی ویلا بگذارید. سیتاک بر اساس نظرات و سلایق شما طراحی ویلا را انجام می دهد و پس از برآورد های اجرایی دقیق وارد مراحل اجرایی خواهد شد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

طراحی ویلا 20
طراحی ویلا ۲۰

اولین گام در طراحی ویلا این است که تعیین کنید منظور شما از ویلای خاص چیست؟ گاهی اوقات ویلاهایی با نمای خاص ویلایی لاکچری و شاخص محسوب می شوند و گاهی اوقات طراحی دکوراسیون داخلی است که ویلای شما را خاص و یونیک جلوه می دهد. ممکن است شما بخواهید خاص بودن ویلا را هم در نمای ویلای خود که در مراحل طراحی نما انجام خواهد شد خاص جلوه دهید و هم در بحث دکوراسیون داخلی ویلا.

به هر حال تعریف خاص و یونیک بودن را شما باید ارائه کنید. در این مسیر طراحان شرکت سیتاک کنارتان هستند تا بتوانید سلیقه های خود را در غالب ایده هایی خاص ببینید. سیتاک با ارائه تصاویر ۳ بُعدی از تمام بخش های ویلای شما می تواند دیدگاه درست و مشخصی به شما ارائه کند که در آن بتوانید تمام جزئیات را ببینید و در مورد آنها تصمیم بگیرید.

جزئیاتی که هر کدام از آنها به خلق ویلایی خاص کمک خواهد کرد. شما می توانید با مشاوران و طراحان سیتاک وارد بحث شوید برای هر بخش نظرات کارشناسی را دریافت نمایید. یادتان باشد ویلایی خاص خواهد شد که در طراحی اولیه موارد مشخصی از یونیک بودن در آن دیده شود.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا
طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

طراحی نمایی خاص:

یکی از مشخصه های ویلاهای خاص نمای آنها است. نمای ویلای شما با هر متریالی که باشد می بایست در طراحی، جایگاه مشخصی داشته باشد. سیتاک در بخش طراحی نمای ویلا، نماهایی در سبک های مختلف را به شما پیشنهاد می دهد. شما می توانید بر اساس سلایق خود و منطقه ی جغرافیایی که زمین شما در آن واقع شده است، یک سبک را برای طراحی ویلا انتخاب نمایید.

اگر به سبکی که انتخاب می کنید وفادار باشید، مطمئن باشید سیتاک ویلایی لاکچری را برایتان طراحی و اجرا خواهد کرد. سبک هایی که امروزه در طراحی ویلا رایج هستند عبارت اند از: طراحی ویلا کلاسیک، طراحی ویلا مدرن، طراحی ویلا سنتی، طراحی ویلا پست مدرن

چشم ویلای شما نمای کار شماست. انتخاب رنگ و شکل هندسی نمای ویلا بسیار تعیین کننده است. در کانسپت اولیه ویلا می توانید احجامی مانند مکعب های بیرون زده یا نماهایی مدور را ترسیم کنید. هر کدام از این احجام می تواند شکل و رنگ ویلای شما را تغییر دهد. حتماً ویلاهای خاص در گوشه و کنار دنیا را بررسی کرده اید. ویلاهای خاص فقط در کانسپت و مفهوم طراحی معماری با یکدیگر تفاوت دارند.

شما می توانید بر اساس زاویه تابش نور خورشید از احجام مختلف که با یکدیگر در هماهنگی و هارمونی باشند، استفاده نمایید. رسیدن به این بخش از ویلای خاص نیازمند تجربه ای بزرگ است که فقط شرکت های برند می توانند اصل کانسپت و طراحی را برایتان تضمین نمایند.

طراحی نمای خاص در ویلا
طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

طراحی محوطه و مشاعات خاص:

دومین راه برای داشتن ویلایی خاص استفاده از فضاهای مشاعات و محوطه است. در این بخش دست طراحان برای طراحی ویلا بیشتر باز است. زیرا فیکس پوینت های آنها محدود تر شده است. عملاً آنها محوطه ای باز را در اختیار دارند که می توانند ایده های جدیدی را در آنها بارگذاری نمایند.

مشاعاتی نظیر فضای سبز، رمپ های ورود اتومبیل، استخر و سونا و حتی باغچه هایی کوچک در پشت ساختمان اصلی می توانند اعتبار یونیک بودن ویلای شما را افزایش دهند. کافی است که این ایده ها و طرح ها بر اساس کانسپت اولیه باشد و طراح بتواند تمام احجام و ایده ها را در یک مسیر مشخص یکسو سازی کند.

در طراحی محوطه استفاده از شکل کلی و نمایی که پس از اجرا در ویلا خواهیم داشت بسیار اهمیت دارد. اگر به محوطه ی ویلای خود از بالا نگاه کنید چه تصویری را می بینید؟ کدام قسمت ها فضاهای در دسترس شماست و کدام قسمت ها فقط سبز است. نظرات شما در این بخش می بایست تابعی از ضوابط زیباسازی محوطه ویلایی باشد.

کارشناسان سیتاک هر آنچه لازم باشد در بحث ایده گذاری محوطه به شما خواهند گفت. استفاده از المان های طراحی یا طراحی فضاهای ورزشی روباز در محوطه ی ویلا نیز کمک کننده است.

استخر و سونا نیز می بایست بر اساس همین قاعده طراحی شده باشند. استخر های لاکچری درون ویلا هر طرحی می توانند داشته باشند. بر اساس فضا و متراژ زیر بنا می بایست طرحی برای استخر و سونا در نظر گرفته شود که در آن چالش های فضا و متراژ هایی که برای مشاع در نظر گرفته می شود کاملاً طبق ضوابط باشد. شما می توانید استخر هایی بزرگ و سونای بسیار مناسبی داشته باشید. این نظر شماست که طبق متراژ زیر بنا طراحی می گردد.

طراحی محوطه و مشاعات خاص
طراحی محوطه و مشاعات خاص

طراحی دکوراسیون داخلی خاص:

آخرین راهکار برای رسیدن به ویلایی خاص استفاده از ظرفیت دکوراسیون داخلی است. در طراحی دکوراسیون داخلی آیتم های بسیاری وجود دارد که می تواند خاص بودن را به معنای واقعی به نمایش بگذارد. معمولاً طرح های خاص در سبک کلاسیک برای ویلای شما بسیار حائز اهمیت است. طرح اجرایی سقف ها و دیواره ها دارای جزئیات بیشماری است که اجرای بی عیب و نقص آنها جلوه ای زیبا و جدید در ویلای شما را به نمایش می گذارد.

در طراحی دکوراسیون داخلی حتی برای پروژه های بازسازی ساختمان این امر اهمیت دارد که شما بتوانید سبک مورد نظر را با نمای ویلا و محوطه ی ویلا همگن کنید. هماهنگ سازی آیتم های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی یکی از وظایف طراحان سیتاک است. طراحان سیتاک پروژه ی ویلای شما را به سمتی سوق می دهند که پس از اجرا بتوان از آن دفاع کرد.

سبک های مدرن نیز در طراحی دکوراسیون داخلی دارای طرفداران بیشماری است. سبک مدرن با تلفیق متریال های مختلف و همچنین استفاده از نورپردازی جایگاه خاصی در ویلاسازی نوین امروزی دارد. ارائه ی نورپردازی برای سقف ها و فضاهای مختلف و همچنین استفاده از متریال های لاکچری نقش بسزایی در خاص شدن پروژه شما دارد.

یادتان باشد یکی از وظایف سیتاک این است که پروژه ای را برای شما طراحی و اجرا نماید که یونیک و خاص بودن آن در بخش های مختلف نمایان باشد. از طراحی نما گرفته تا دکوراسیون داخلی برای فضاهای مختلف و محوطه سازی پروژه همه در یک راستا هستند. اگر قرار است ویلایی خاص داشته باشید بهتر است به تجربه ی سیتاک یا شرکت های معتبر در این زمینه اعتماد نمایید.

شرکت سیتاک طراح و مجری ویلاهای برتر در کشور

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *