طراحی ویلای ساحلی در یونان

امروز سیتاک قصد دارد شما را به جدیدترین ویلای ساحلی ساخته شده در یونان آشنا کند. سیتاک بهترین راهنما و مشاور شما در زمینه طراحی ویلا است. پس با ما همراه باشید.

مهندس فرهمند

                                                          مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

ساخت ویلای ساحلی توسط استلا آدمیری در کاوالا، یونان

طراحی فضای بیرونی ویلای ساحلی یونان
                                                         طراحی فضای بیرونی ویلای ساحلی یونان

ساخت ویلای ساحلی توسط استلا ادمیری

استلا ادمیری از شرکت ادمیری و شرکا، معماری مستقر در کاوالا، یونان است. او با آخرین پروژه‌اش معروف شده است. ویلای ساحلی در یکی از زیباترین مناطق ساحلی در ناحیه پالیو، خارج از کاوالا ساخته شده است. در طراحی این ویلای ۶۵۰۰ فوت مربعی از معماری رهبانی سنتی یونان الهام گرفته شده است. همچنین با سطح انرژی +A ساخته‌شده به‌ طوری‌که ۱۰ اتاق‌ خواب ویلا با دقیق‌ترین اصول بیوتکنولوژی سازگار است. این ویلا در زیباترین منطقه ساحلی در منطقه پالیو، خارج از کاوالا در شمال یونان واقع‌ شده است. سطح انرژی ویلا +A است و سازگار با اصول بیوتکنولوژی طراحی شده تا مصرف انرژی را حداقل کند. در طراحی از معماری رهبانی الهام گرفته شده است.

طراحی لوکس ویلای ساحلی یونان
                                                            طراحی لوکس ویلای ساحلی یونان

نزدیک به جاده‌ی اصلی منطقه، نمای شمالی ساختمان پنجره‌های حداقلی را نشان می‌دهد تا فضای خلوت و حریم خصوص ایجاد شود. در ورودی، فضای نیمه‌باز با آرک‌های سنگی مجزا و میله‌ها هست که به در اصلی از جنس چوب ماهگونی محکم متصل هستند و کنده‌کاری‌های تزئینی دست‌ساز را نشان می‌دهند. بخش از این دیوار با چوب ایروکو پوشش داده‌شده است، به‌خصوص در ناحیه مهمان نشین و پلکان عمودی.

طراحی دیوارهای ویلای ساحلی در یونان
                                                 طراحی دیوارهای ویلای ساحلی در یونان

دیوارهای جنوبی پنجره‌هایی را نمایش می‌دهند تا ساکنین از نمای دریا استفاده کنند. بزرگ‌ترین پنجره در فضای زندگی پایینی است که اندازه آن ۵ متر در ۳/۵ متر است که به شکل آرک رومی طراحی‌شده است. طرح فضای زندگی پایینی راهی به سمت بیرون ایوان سنگ‌فرش شده طبقه اول دارد.

طراحی داخلی ویلای ساحلی در یونان
                                                     طراحی داخلی ویلای ساحلی در یونان

فضای بیرونی و نشیمن میز سفارشی از جنس چوب محکم ایروکو در خود جای‌داده‌اند که طراح آن از میزی متعلق به دوران قرن چهاردهم پیداشده در یک صومعه در توسکانی الهام گرفته است. در نزدیکی باربکیو، دیواری نیمه شفاف ساخته‌شده است که چندین آرک را نشان می‌دهد و در سنگ مرمر نوع “کالیفرنیا” ساخته‌شده است. جدا از خواص زیبایی‌شناسی آن، این طراحی ویلا را از املاک همسایه جدا می‌کند. فضای بیرونی با انواع مختلف مواد طبیعی تزیین‌شده است که سطوح مختلفی ایجاد می‌کند. مواد مورداستفاده، محدوده از سنگ آنتیک مرمر، سنگ‌های نوع بیزانسی از مرمر، سنگ‌های مکعبی از جنس گرانیت، همگی در رنگ‌ها و سایه‌های خاکی هستند. آرک موضوع مطالعه‌ای منحصربه‌ فردبود که سنگ سفیدی را نشان می‌دهد تا اثر آنتیک، روستایی و هم‌زمان ویژگی غیرمتقارن آن را نشان می‌دهد. یکی از بخش‌های چشم‌گیر ویلا منطقه‌ای است که خارج از اتاق نشیمن پایینی ساخته‌شده است.

طراحی مدرن ویلای ساحلی در یونان
                                                         طراحی مدرن ویلای ساحلی در یونان

در مورد فضای داخلی، طبقه همکف عمدتاً فضای بازی است که شامل آشپزخانه، اتاق ناهارخوری و نشیمن است. کف‌پوش این طبقه، اثر سه نوع رنگ مختلف مرمر را در رنگ‌ها و سایه‌های خاکی نشان می‌دهد. مبلمان و نورپردازی مخصوصاً از تأمین‌کنندگان سفارشی انتخاب‌شده‌اند تا فضایی منحصربه‌فرد ایجاد می‌کنند. برخی از قطعات مبلمان سفارشی ساخته و توسط استلا طراحی‌شده بودند، مخصوص این خانه. در آشپزخانه، مبلمان از ایتالیا آمده و از “آشپزخانه استر” تهیه‌شده‌اند، سطوح بالایی از جنس کوریان هستند و بست ها یادآور فضایی دیگر هستند. مبل‌های نشیمن پایینی از نوع چسترفیلد هستند، روی تخته‌های براق و تیره از جنس بلوط قرارگرفته‌اند. اتاق مطالعه با کتابخانه ظریف آن طراحی سفارشی دارد، با ستون‌هایی بلوطی با حکاکی‌های دستی که به سقف وصل شده‌اند. نورپردازی توسط مایو و باور انجام‌شده است.

طراحی اتاق نشیمن در ویلای ساحلی یونان
                                               طراحی اتاق نشیمن در ویلای ساحلی یونان

در تمام ویلا، اتاق‌های مختلف ویژگی ظریف و راحت و برون نمای لاکچری با مواد محکم مثل چوب، سنگ و سنگ مرمر نشان می‌دهد. درنهایت، انبار نوشیدنی ویژگی منحصربه‌فرد از جنس آجرهای آنتیک کوچک، ستون‌های سنگی و چوب بلوط است و با تجهیزات مخصوص طراحی‌شده توسط استلا مبله شده است.

طراحی فضای داخلی آشپزخانه در ویلای ساحلی یونان
                                               طراحی فضای داخلی آشپزخانه در ویلای ساحلی یونان

خانه سیستم گرمایش از کف، سیستم تهویه مطبوع آب‌وهوا دارد و فن‌های کویل دار نصب‌شده‌اند. بارهای گرمایشی باانرژی خورشیدی تولیدشده توسط کلکتورهای خورشیدی تأمین می‌شود. هنگامی‌که کلکتورها آب گرم خانگی تولید می‌کنند، سپس انرژی خورشیدی اضافی در تانک‌های بافر ۱۰۰۰ لیتری ذخیره می‌شود که در طول زمستان به سیستم گرمایش از کف داده می‌شود. وقتی خانه ساکنی ندارد و سیستم گرمایشی خاموش است، سپس سیستم گرمایش خودکار خانه را باانرژی خورشیدی گرم می‌کند. در طول ماه‌های تابستان، وقتی انرژی خورشیدی زیاد است، انرژی اضافی از طریق فن‌های کویل دار به طبیعت برمی‌گردد. یک PLC نصب‌شده است که مخصوصاً برای این خانه برنامه‌ریزی‌شده است و صاحب‌خانه می‌تواند در محل یا از راه دور آب گرما خانگی، سیستم گرمایشی و سرمایشی را با اپلیکیشن موبایل کنترل می‌کند.

اتاق نشیمن در ویلای ساحلی یونان
                                                اتاق نشیمن در ویلای ساحلی یونان

استلا آدمیری در تسالونیکی یونان متولد شد. او مدرک کارشناسی معماری خود را از دانشگاه لندن شمالی و دیپلم کارشناسی ارشد خود را در معماری و طراحی معماری و طراحی انسانی از دانشگاه پلیموث گرفت. او در کاوالا یونان زندگی می‌کند و برای مشاوره مهندسین “آدمیری و شرکا” کار می‌کند. استلا در طراحی و ساخت خانه‌های سفارشی خاص متخصص است. هر یک از سازه‌های آن بر اساس مطالعه معماری دقیق است که از الهامات مشتری‌ها و ویژگی‌های مناظر اطراف الهام می‌گیرد. در هر یک از پیشنهادهای فنی و معماری، به‌طور حسی طراحی هوشمند فضای بیرونی و درونی را با استفاده منحصربه‌فرد از آخرین تکنولوژی در ساخت ساختمان تعدیل می‌کند. او رویکردی جامع دارد که شامل کارهای محوطه‌سازی خیلی مهم است که هر ساختمان مخصوص خودش را دارد. استلا با تأمین‌کنندگان اروپایی برای ساخت، طراحی داخلی و انتخاب مبلمان کار می‌کند، به‌طوری‌که هر ویلا سفارشی است و ویژگی‌های منحصربه‌فرد دارد درحالی‌که، به‌طور هم‌زمان ساختمان متناسب با منظره پست‌مدرن مدیترانه‌ای است. در ایجاد این تصویر منحصربه‌فرد برای هر ملک، او طراحی می‌کند، از امتحان کردن نمی‌ترسد و با سازندگان و صنعتگران از نقاط مختلف یونان کار می‌کند.

طراحی ویلای ساحلی در یونان
                                                      طراحی ویلای ساحلی در یونان

 برای اطلاعات بیشتر طراحی ویلای خود با مشاورین سیتاک در تماس باشید.

 مهندس فرهمند

                                                        مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *