طراحی ویلا به سبک مدرن کلاسیک در جده

امروز سیتاک همراه شماست تا ویلاهای مدرن و کلاسیک در شرق آسیا را به شما معرفی کند. سیتاک بهترین مشاور و همراه شما در زمینه طراحی ویلا است. با ما در تماس باشید.

مهندس فرهمند

                                                            مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

 

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

برای طراحی ویلا با معماری کلاسیک، شرکت های معماری و طراحی، ساختار و طراحی داخلی عناصر معاصر مخلوط با کلاسیک در کنار هم، چشم‌اندازی زیبا برای ویلا در جده ایجاد می‌کند. این ویلا با معماری کلاسیک معاصر متعلق به خانواده عربی سنتی است که تخیل و مال زیادی مخصوص به فرهنگ خود دارند و می‌خواستند دکوراسیون فضای داخلی پویا و اصل باشد. آن‌ها تصمیم گرفتند تا سبک‌ها را باهم ترکیب کنند تا به دکوراسیون موردنظر خود برسند. متوجه ترکیب هارمونی معاصر و کلاسیک در تمامی اتاق‌ها خواهید شد.

طراحی فضای داخلی ویلا به سبک کلاسیک
                                                      طراحی فضای داخلی ویلا به سبک کلاسیک

مفهوم طراحی برای این ویلای کلاسیک معاصر، در حقیقت از ترکیب عناصر انعطاف‌پذیر، ازجمله انواع سنگ‌های طبیعی، روکش‌های آبنوس، نقاشی روی چوب، کاشی‌های ایتالیایی وارداتی و آینه‌های خاکستری است تا کنتراست فوق‌ العاده و ظریف را نشان دهد. آینه خاکستری خال‌خالی و آینه چای محلی، عناصر ساختاری بالا، چرم لوکس و پارچه‌های گران‌بها را نشان می‌دهد و نقشه را در نمایش کلاسیک معاصر در ورودی برای زنان و مردان و مجلس‌ها ترسیم می‌کند.

طراحی فضای داخلی با معماری کلاسیک
                                                         طراحی فضای داخلی با معماری کلاسیک

برای استفاده مثبت از تناسب سطح دوتایی سالن، ساخت سالن خالی طلایی، سالن اصلی و فضای نشیمن را از دید سالن‌های طبقه اول و فضای نشیمن خانوادگی می‌پوشاند. در اتاق نشیمن، در این طراحی ویلای کلاسیک معاصر، فضا بسیار خودمانی و زیبا به نظر می‌رسد. مبل‌ها روبروی هم قرارگرفته‌اند و از شما دعوت می‌کند تا روی مبل‌ها بنشینید و در حین صحبت با دیگر مهمان ریلکس کنید. این چیدمان کاربردی است و برای فضای نشیمن بسیار خوب است. لوسترهای درخشان عنصر کلیدی این ظاهر پرزرق‌وبرق است.نشیمن خانواده و اتاق‌خواب مستر در طبقه اول قرار دارد و طراحی پر از رنگ‌های غنی و راحتی مجلل است.

نورپردازی به سبک کلاسیک در فضای داخلی
                                                       نورپردازی به سبک کلاسیک در فضای داخلی

کف‌پوش سنگ مرمر خاکستری با لبه‌های براق با مرزهای تیره، دنباله براقی را از طریق طراحی ویلای کلاسیک معاصر هدایت می‌کند و درنتیجه ظاهری یکپارچه و گران و پشت‌صحنه‌ای تمیز ایجاد می‌کند که از روی آن گرایش ذات هنری طرح کلاسیک معاصر می‌تواند یکی شود.

طراحی فضای داخلی اتاق تلویزیون
                                                       طراحی فضای داخلی اتاق تلویزیون

نتیجه طراحی ویلای کلاسیک معاصر، خانه‌ای کلاسیک معاصر است که درعین‌حال جدید است. سقف بلند و میان اشکوب که دید باز طبقه را محدود می‌کنند، عالی است. کف‌پوش سنگ مرمر بسیار خوب است. دیوار روباز و کتیبه حس فضای لاکچری را به فضا می‌دهد و مانند ارتفاع بر رنگ‌ها نیز تأکید می‌کند .

طراحی سقف و انتخاب مبلمان به سبک کلاسیک
                                                 طراحی سقف و انتخاب مبلمان به سبک کلاسیک

طراحی فضای داخلی ویلا به‌صورت کلاسیک مدرن

فضای داخلی این ویلای نفیس،به ظرافت ساخته‌شده است و ظرافت کلاسیک را در مواد شیک باکیفیت بالا با مجموعه‌ای بافت‌ها و رنگ‌ها به نمایش می‌گذارد که اتاق‌ها را با سبک و طرحی منحصربه‌فرد تزیین می‌کند. برای طراحی فضای داخلی خانه برای خانواده‌ای با فرهنگ شرقی، باید اطلاعات کاملی از فرهنگ عربی اسلامی داشته باشید. باید فضای خانواده را برای زمان‌هایی که خانواده در کنار هم وقت می‌گذرانند و دیگر اتاق‌ها برای زمان‌هایی که مهمان‌دارند، در نظر بگیرید. این ویلا مدرن است و سبکی کلاسیک ترکیبی با برخی از ویژگی‌های معماری اسلامی را دارد و در منطقه‌ای جدید در عربستان سعودی ساخته‌شده است. پس ترکیب همه‌ی این سبک‌ها با یکدیگر چالش‌برانگیز بود.

طراحی اتاق نشیمن مهمان به سبک کلاسیک مدرن
                                                     طراحی اتاق نشیمن مهمان به سبک کلاسیک مدرن

ویلا شامل یک حیاط جلویی کوچک، استخر داخلی، سالن خانم‌ها، ورودی، اتاق غذاخوری، سالن آقایان و نشیمن خانوادگی در طبقه بالا است.طراحان پروژه را به بخش‌های کوچک تقسیم کردند تا طراحی را کاملاً سازگار با خواسته‌ی مشتری انجام دهند. طراحی پیشنهادی از حیاط جلویی کوچک شروع شده. سپس روی پارکینگ سرپوشیده و فضای نشیمن کار شده که ازآنجا ایوان و استخر می‌توانست دیده شود. همچنین روی روشنایی مناظر کارشده تا در شب ساختمان زیبا به نظر برسد. در ورودی اثری از معماری معاصر با اسلامی وجود دارد و همچنین اتاق لباس و فضایی برای جاکفشی تعبیه‌شده است. با اضافه کردن آینه‌ای بزرگ جلوی در ورودی، کاری انجام شده که سالن کوچک بزرگ‌تر به نظر برسد.سالن‌های زنان و مردان از هر ورودی در دسترس است. سمت چپ سالن زنان با مبلمان طوسی طراحی‌شده است. این فضا همچنین از طریق پنجره‌های بزرگ دید خوبی به استخر دارد. نورهای زیبا از سقف به استخر می‌تابند. چند مبل ساده گاهی فضای اطراف استخر را پرکرده است. شومینه و تلویزیون نیز در کنار استخر هست که می‌تواند به‌عنوان فضای نشیمن استفاده شود.

نورپردازی اتاق تلویزیون به سبک کلاسیک مدرن
                                               نورپردازی اتاق تلویزیون به سبک کلاسیک مدرن

استخری در باغ قرار دارد پس فضای کوچکی در راستای دیوار باغ اضافه شده است. دکوراسیون دیوار ویژگی اصلی این فضا است. به دلیل شکل مربعی اتاق باید از میزی مربعی استفاده شده . برای یک خانواده که به مهمان‌نوازی‌شان معروف هستند، باید تعداد صندلی بیشتری دور میز در نظر گرفت، بنابراین میزی ۱۴ نفره قرار دادیم. سالن آقایان ویژگی خاص خانه‌های عربی است. طراحان از صفحه‌ها با برش لیزری استفاده کردند تا سالن را از سالن آقایان جدا کنند. تعدادی کمد نیز در طراحی این اتاق پیشنهاد شد. همچنین می‌خواستیم تا آنجا که می‌توانیم در سالن آقایان صندلی و مبل و منظره‌ای از محیط اطراف را قرار دهیم. مهم‌ترین ویژگی این فضا، روشنایی از دیوارها و سقف است. نشیمن خانوادگی خصوص طبقه بالا است. پله‌های منتهی به این فضا، طراحی کلاسیک مدرن دارد. تابلو فرش‌های رنگارنگ و تعدادی نقاشی دیواری جاذبه‌های اصلی این نشیمن هستند. مهم‌ترین اتاق خانه، یا به‌نوعی “قلب خانه” ازنظر مشتری ها، نشیمن خانوادگی است. همه‌ی اتاق‌خواب‌ها به این اتاق منتهی می‌شود. همچنین آشپزخانه‌ای جدا در آن هست. نقطه کانونی نشیمن خانوادگی شومینه و دیوار پشت آن است که روکشی از سنگ‌های تیره دارد که طرحی از طبیعت به آن می‌بخشد.

طراحی استخر به سبک مدرن کلاسیک
                                                           طراحی استخر به سبک مدرن کلاسیک

تلویزیون در کنار شومینه است و بقیه‌ی مبلمان نیز به سمت آن هستند. همه‌ی شکاف‌های روی دیوارها می‌تواند به‌عنوان قفسه کتاب و دیگر لوازم جانبی استفاده شود. مبلمان راحت برای نشیمن طراحی شد. در حقیقت، مفهوم طراحی برای این ویلای کلاسیک مدرن از ترکیب انعطاف‌پذیر عناصر گرفته‌شده است که شامل انواع سنگ‌های طبیعی، روکش آبنوس، رنگ چوبی، چرم وارداتی، کاشی‌های وارداتی ایتالیایی، آینه خاکستری تا کنتراست بین فوق‌العاده و ظریف را نشان دهد. آینه خاکستری خال‌خالی عربی و آینه چای عناصر ساخت بالا را نشان می‌دهد، درحالی‌که چرم لوکس و پارچه‌های گران‌قیمت حس لاکچری و ظرافت را می‌دهد. این دو ویژگی در کنار هم طرح کلاسیک مدرن را نشان می‌دهد. لوسترهای درخشان و لامپ‌های مخفی عناصر کلیدی ظاهر مصنوعی اتاق است.

طراحی فضای داخلی اتاق مهمان به سبک کلاسیک مدرن
                                         طراحی فضای داخلی اتاق مهمان به سبک کلاسیک مدرن

کف‌پوش‌های براق لبه‌دار، دنباله براقی را از طریق طراحی ویلای کلاسیک معاصر هدایت می‌کند و درنتیجه ظاهری یکپارچه و گران و پشت‌صحنه‌ای تمیز ایجاد می‌کند که از روی آن گرایش ذات هنری طرح کلاسیک معاصر می‌تواند یکی شود.

مهندس فرهمند

                                                             مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *