طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا به طور کلی شامل بخش های طراحی و اجرا است. شما حق دارید در هر سبکی که مایلید ویلای خود را طراحی کنید. سیتاک در مورد طراحی ویلا کلاسیک با شما صحبت کرده است و نکاتی درباره این موضوع مطرح کرده است. پیشنهاد میدهیم اگر سلیقه شما با طراحی ویلا مدرن سازگار است، این مقاله را از دست ندهید.

در این نوشتار سعی  می شود الزامات طراحی ویلا مدرن بررسی شود. به نکاتی اشاره خواهیم کرد که برای طراحی و اجرای ویلا ضروری است. با سیتاک همراه باشید.

برای طراحی ویلایی به سبک مدرن اولین قدم این است که کانسپی مدرن برای اینکار وجود داشته باشد. شرکت سیتاک با در اختیار داشتن کادری با تجربه از طراحان برجسته کشور ایده های جدید و کانسپت های بروز را برای ویلای شما پیشنهاد میکند.

شما می توانید از نقطه ای طراحی و ساخت ویلای خود را آغاز نمایید که مطمئن باشید همه چیز در شرایط حرفه ای و مطلوب انجام خواهد شد. در طراحی ویلا مدرن کانسپت و ایده دو بال رسیدن به نتیجه ای عالی است. در این مقاله در مورد این ۲ مبحث صحبت می کنیم. با سیتاک همراه باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

طراحی ویلا 31
طراحی ویلا ۳۱

کانسپت مدرن

در طراحی ویلا مدرن ابتدا می بایست نقشه های معماری، سازه و تاسیسات برق و مکانیک آماده شود. ولی این نقشه ها می بایست دارای کانسپت و مفهومی باشند. در واقع طراحی ویلا کانسپت محور است. طراحان مختلف بر اساس کانسپت هایی که به ذهنشان خطور می کند هندسه ی اولیه ی ویلا و پلان معماری و نمای آنرا تعریف می کنند.

دقیقاً به همین دلیل است که طراحی نقشه های معماری در میان طراحان مختلف با قیمت های مختلف انجام می شود. همه چیز در طراحی ویلا مدرن روح و شخصیت ویلا است. شما میخواهید ویلایی طراحی کنید که علاوه بر خاص بودن حرفی برای گفتن داشته باشد. نوع نگاه شما به ویلای خود مشخص خواهد کرد کدام طراح و بر اساس چه دیدگاهی می تواند ویلای شما را طراحی نماید.

کانسپت ها در طراحی ویلا مدرن می تواند برگرفته از طبیعت باشد. ویلاهایی به شکل کلبه یا ویلاهایی که تماماً در آب فرو رفته باشند از این نوع کانسپ ها پیروی می کنند. شما می توانید با دریافت کانسپتی عالی از طراحی ویلا ارزش افزوده بسیار زیادی را ایجاد نمایید. ویلای شما می بایست ویلایی خاص و منحصر به فرد باشد. کانسپت هایی نیز هستند که از قاعده ی خاصی پیروی نمی کنند. در واقع با ترکیب احجام مختلف سعی در گفتن حرفی خاص دارند.

اینگونه کانسپت ها در مناطق خاصی از جهان طراحی شده اند و امروزه بسیار پر طرفدار می باشند. پیشنهاد می دهیم ابتدا با طراح ویلای خود مشورت نمایید. تصویری روشن از آنچه در ذهنتان پرورش داده اید، بازگو نمایید. حتماً ایده ای خاص در کنار سلیقه ی شما می تواند نتیجه ای خاص در بر داشته باشد.

کانسپت ویلای مدرن
کانسپت ویلای مدرن

ایده ها در معماری

پس از اینکه کانسپت گذاری با نظر و سلیقه شما به پایان رسید نوبت به بخش ظهور ایده های جدید می رسد. سیتاک می تواند در این زمینه مشاور شما باشد و ذهنیت ها و رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کند. معمولاً در شرکت سیتاک ایده گذاری روی کانسپت ها به صورت گروهی انجام می شود. اولویت سیتاک نظرات، نیازها و سلیقه شماست. ایده ها در بخش معماری در چند بخش می توانند خود را نشان دهند. طراحی نقشه معماری که اشاره به تفکیک و اختصاص فضاهای مختلف داخل ویلا دارد. طراحی دکوراسیون داخلی که بر زیبایی و تاثیرگذاری هر چه بیشتر فضاها اشاره دارد و طراحی نما که خود به تنهایی پروسه ی عجیب و جذابی دارد. شما با دریافت ایده های هماهنگ و هم محور در این بخش ها می توانید ویلایی خاص و لاکچری را در مرحله طراحی تحویل بگیرید.

ایده در معماری
ایده در معماری

۱ – طراحی نقشه معماری:

ابتدا سعی کنید ایده های اساسی را برای طراحی نقشه های معماری ویلا خرج نمایید. در این قسمت بر اساس کانسپت اولیه سطح اشغال ویلای شما تعیین شده و المان هایی مانند ورودی ویلا، سالن اصلی پذیرایی، اتاق خواب ها، اتاق نشیمن و دیگر بخش های مورد نیاز در ویلا تعریف می شود. هر کدام از این فضاها بر اساس استاندارد هایی طراحی می شوند.

البته نظر شما و نیاز شما در این قسمت بسیار مهم است و سعی می شود بر اساس نیازهای شما اختصاص فضاها انجام بگیرد. ممکن است شما اتاق خواب اصلی خود را بسیار بزرگ در نظر گرفته باشید یا اینکه سالن اصلی پذیرایی را با سقف بلند تصور کرده باشید. تمام این نیازها و خواسته ها در بخش طراحی نقشه های معماری دیده می شود.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

طراحی نقشه معماری دکوراسیون داخلی
طراحی نقشه معماری دکوراسیون داخلی

۲ – طراحی دکوراسیون داخلی ویلا:

این بخش از طراحی ها پس از اجرای سفت کاری ویلا اتفاق می افتد. پس از اینکه تمامی نقشه ها مورد تایید شهرداری قرار گرفت اجرای پروژه شروع می شود. اجرای اسکلت و فنداسیون ویلا، اجرای سقف ها، اجرای دیوارها تا نوبت به نازک کاری ویلا برسد. در بخش نازک کاری بر اساس همان کانسپت اولیه و همان سبکی که از آغاز مورد نظر شما بود طراحی دکوراسیون داخلی انجام می شود و برای اجرا به بخش های اجرایی سپرده خواهد شد.

طراحی دکور داخلی ویلا امری بسیار مهم و تاثیرگذار است. اگر در این بخش از تیم های متخصص استفاده نکنید ممکن است تمام زحمت شما برای ساخت ویلایی لاکچری از بین برود. بنابراین از دکوراتور های با تجربه کمک بگیرید تا انرژی مثبت و سرشار را به ویلای خود وارد نمایید. مقاله ای با موضوع بازسازی اتاق پذیرایی را مطالعه نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی هانطور که قلاً هم بیان شده است می تواند در سبک های مختلف انجام شود. ویلای مدرن یا ویلایی کلاسیک. طراحی ویلا مدرن در دکوراسیون داخلی نیز از سبک مدرن تبعیت می کند و این امر به زیبایی ویلا می افزاید. البته شما می توانید سبک های مختلف را برای دکور داخلی فضاهای مختلف نیز در نظر بگیرید.

یادتان باشد که سبک کلاسیک و سبک مدرن را هیچ گاه با یکدیگر ادغام نکنید. این ۲ سبک در زیبایی شناختی و استفاده از عناصر با یکدیگر در تضاد هستند. پیشنهاد می دهیم از سبک های ترکیبی برای دکور داخلی استفاده نمایید. جایی که شما هر رنگ و نوری را برای هر فضایی می توانید در نظر داشته باشید. اتاق خواب هایی مدرن و سالن پذیرایی پُست مدرن. این انتخاب شماست.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا
طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

۳ – طراحی نمای مدرن:

یکی دیگر از ضروریات طراحی ویلا آنهم به سبک مدرن این است که نمایی مدرن را نیز برای ویلا طراحی و اجرا کنید. نوع زاویه بندی و استفاده از متریال ها در نماهای مدرن گاهی متفاوت است. احجام مختلف و استفاده از قاب بندی های مکعبی برای نمای ویلا پیشنهاد سیتاک است. همانطور که بخش های مختلف یک طراحی میبایست با یکدیگر در هماهنگی کامل باشند، نما نیز می بایست در همین راستا طراحی شود.

نمای ویلای شما نقطه ی اتکای ویلای شماست و شخصیت ویلای شما را می سازد. از طرفی مفهوم کانسپت ویلا را توضیح می دهد و در نگاه مخاطبان و میهمانان شما تاثیرگذار است. شرکت سیتاک طراحی ویلاهای مدرن بسیاری را به انجام رسانده است. شما می توانید از صفحه نمونه کار طراحی ویلا بازدید نمایید و با سلیقه ی طراحان سیتاک آشنا شوید.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری ایده های جدید در طراحی ویلا است.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :