طراحی ویلا کلاسیک

یکی از ایده هایی که در طراحی ویلا وجود دارد این است که شما سبک کلاسیک را در طراحی ویلا مورد توجه قرار دهید. دقت کردن به ویلاهایی که برگرفته از سبک کلاسیک هستند می تواند خلاقیت را در شما زنده کند. ویلاهایی که مانند یک رویای شیرین می توان با آن زندگی کرد. امروز قصد داریم تا در مورد طراحی ویلا کلاسیک با شما صحبت کنیم.

باید ها و نباید های ویلای کلاسیک را در این مقاله توضیح می دهیم و امیدواریم بتوانیم سوالات شما را در این زمینه پاسخ دهیم. یادتان باشد کارشناسان سیتاک همیشه آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه طراحی ویلا هستند. کافی است با تلفن های مشاوره تماس بگیرید.

در طراحی ویلا کلاسیک می بایست به آیتم هایی دقت کنید که در این مقاله آنها را توضیح می دهیم. آیتم هایی که تماماً می بایست بر اساس یک ایده طراحی شوند.

طراحی ویلا کلاسیک
طراحی ویلا کلاسیک

نما در طراحی ویلا کلاسیک

یکی از اصلی ترین بخش های طراحی ویلا کلاسیک از آب در آوردن نمای کلاسیک است. غیر از اینکه شما چه سبکی را در نظر دارید نمای ویلای شما یکی از مهمترین بخش ها است. نمای یک ویلا همه ی هویت آن ویلا است. بنابراین در هر سبکی که دوست دارید ویلای شما طراحی شود، نما حرف اول را میزند.

بهتر است بیش از نیمی از تمرکز خود را روی نمای ویلا بگذارید. در نماهای کلاسیک تِم اصلی کلاسیک خواهد بود. نمایی شبیه به قصرهای روم باستان. نمایی که در آن ستون ها خود نمایی می کنند. نماهای کلاسیک در بالابردن هزینه ها استعداد ویژه ای دارند. ولی به همان اندازه نیز زیبایی را به ویلای شما هدیه می دهند. پیشنهاد میدهیم نمونه از ویلاهای کلاسیک را مشاهده کنید.

طراحی ویلا کلاسیک از نمای کلاسیک پیروی میکند. نمایی که با وجود سختی های فراوان در اجرا زیبایی خاص خود را دارد. بنابراین ابتدا روی نما برنامه ریزی کنید. نماهای کلاسیک مخصوصاً در ویلا می بایست توسط تیم تخصصی طراحی نما انجام شود. بیرون آمدگی ها و تورفتگی های نما یکی از ویژگی های نماهای کلاسیک است.

بر همین اساس توجه ویژه ای را در طراحی طلب می کند. ضمن اینکه محل قرارگیری ویلای شما میتواند نقش طراحی نما کلاسیک را دوچندان کند. ویلاهایی که در مناطق لاکچری ایران طراحی و اجرا می شوند عموماً بر پایه سبک کلاسیک طراحی می شوند. این سبک می تواند ارزش مادی ویلای شما را افزایش دهد. دقیقاً همان چیزی که شما میخواهید. یادتان باشد ویلا می بایست به شما آرامش دهد. سبک کلاسیک این خاصیت را دارد.

نما در طراحی ویلا کلاسیک
نما در طراحی ویلا کلاسیک

طراحی داخلی کلاسیک

پس از اینکه نمای ویلا را در سبک کلاسیک در نظر گرفتید، می بایست فضای داخلی ویلا را نیز در همین سبک طراحی کنید. طراحی دکوراسیون داخلی ویلا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی داخلی ویلای شما نشان دهنده علایق و سلایق شما و همچنین روحیات شماست.

سبک کلاسیک این قابلیت را دارد که تمام خواسته های شما را تامین نماید. این سبک در عین سادگی، می تواند زیبایی ویلای شما را دوچندان کند. برای طراحی داخلی کلاسیک می بایست چند عامل مهم را در نظر بگیرید که به اختصار آنها را بیان میکنیم.

۱ – مبلمان کلاسیک:

یکی از نمادهای سبک کلاسیک استفاده از مبلمان کلاسیک و سلطنتی است. شما می توانید در سالن پذیرایی از این نوع مبلمان استفاده نمایید. نوع چیدمان مبلمان را بهتر است از یک طراح سوال نمایید. ولی آنچیزی که واضح و روشن است این است که رنگ مبلمان شما باید با پرده ها و فرش ویلا ست شود. شاید فکر کنید که اینکار سخت است که همه ی عناصر طراحی داخلی را با یکدیگر ست کنید. درست است کمی سخت است ولی ارزش خلق زیبایی در ویلای شما را دارد.

۲ – پرده های کلاسیک:

استفاده از پرده های کلاسیک مقابل تمامی پنجره ها می تواند جلوه ی ویلا را تا حد زیادی شبیه به سبک زیبای کلاسیک در آورد. کافی است پرده هایی که در قصر پادشاهان رومی نصب میشده است را نگاه کنید. با اینکار میتوانید ایده بگیرید و رنگ دکوراسیون داخلی خود را انتخاب نمایید.

رنگ هایی مانند سفید، آبی، سبز پسته ای، لیمویی یا کرم می توانند در روزهای گرم سال طراوت و خنکی بیشتری به ویلای شما دهند. ست آویز ویلای شما در زمستان نیز می تواند رنگ های قرمز، نارنجی و بنفش داشته باشد که گرمای بیشتری را تداعی می کنند. نوع آویز پرده ها و والان آنها نیز در ساخت چنین سبکی در ویلای شما بسیار تاثیرگذار است.

۳ – طراحی دیوارهای کلاسیک:

معمولاً برای ساخت ویلای کلاسیک ایده هایی برای بلند نشان دادن ساختمان مطرح می شود. این ایده ها هم در بخش نمای ساختمان می بایست طراحی و اجرا شود و هم در طراحی دکوراسیون داخلی مطرح می شود.

شما می توانید با ایجاد ستون های کاملاً متقارن بر روی دیوارهای داخلی ویلا حس و حال سبک کلاسیک را تداعی نمایید. در ویلاهای کلاسیک استفاده از گچبری ها یا پتینه های سقفی بسیار مرسوم است. شما می توانید روی هر دیوار طراحی خاصی داشته باشید. طرحی بر مبنای سبک مورد علاقه تان و اجرای آن روی دیوارها.

 

کافی است برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان سیتاک تماس بگیرید.

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸    مهندس فرهمند

طراحی مبلمان در ویلا کلاسیک
طراحی مبلمان در ویلا کلاسیک

نورپردازی

برای طراحی ویلا کلاسیک یا ساخت ویلای کلاسیک نورپردازی بسیار مهم است. شما می توانید با استفاده از ایده های بسیار ساده از همان نیاز ویلا برای روشنایی استفاده نمایید و نورپردازی اصولی تری را اجرا کنید. نورپردازی برای ویلاهای کلاسیک و ویلاهای مدرن کاملاً متفاوت است. معمولاً در سبک کلاسیک نورهای اصلی قویتر هستند و میزان روشنایی در داخل و خارج ویلا می بایست پر قدرت تر طراحی شود. در نورپردازی ویلاهای کلاسیک ۲ بخش اصلی وجود دارد. نورپردازی نما و نورپردازی داخلی.

۱ – نورپردازی نما:

یکی از ایده هایی که در نورپردازی ویلا مهم است این است که بتوانید نمای کلاسیک طراحی و اجرا شده را با تمام جزئیات و ریزه کاری ها در معرض نمایش بگذارید. تمام هویت ویلای شما نمای ساختمان شماست. بنابراین بر اساس تِم اصلی طراحی ویلا کلاسیک که همان سبک کلاسیک است نورپردازی را انجام دهید.

اصول نورپردازی کلاسیک این است که از نورهای خطی استفاده نمایید و یا نورهایی که مانند پرژکتورهای دال نما بتوانند تمام سطح نما را روشن نمایند. درواقع این نوع نور روشنایی اصلی نما را میسازد و با نورهای ستاره ای یا خطی نیز می توانید ستون ها و المان های دیگر نما را برجسته کرد.

طراحی نما ، طراحی ویلا و ساخت ویلا از خدمات تخصصی سیتاک است.

 

۲ – نورپردازی داخلی:

در این بخش می بایست بر اساس کاربری هر فضا نسبت به طراحی و اجرای نورپردازی اقدام کنید. به عنوان مثال اتاق خواب اصلی شما در ویلا نباید نور خیلی زیاد یا نور خیلی کمی داشته باشد. می توانید بر اساس روحیات خود اتاق خواب خود را طراحی و بر پایه ی طراحی ایجاد شده از نور مخفی و نور اصلی استفاده نمایید. در سالن پذیرایی یا سالن بازی یا اتاق نمایش نیز به همین صورت است.

در طراحی ویلا کلاسیک شما می بایست بر اساس کاربری اقدام به نورپردازی نمایید. سالن پذیرایی اصلی می بایست دارای نورهایی با لوکس بالا باشد. در سبک کلاسیک خیلی به دنبال ایجاد نورهای کم و مخفی نباشید. لوسترهای بزرگ و عجیب و غریب میتواند جلوه ای ویژه به سالن پذیرایی ویلای شما دهد. ویلایی سلطنتی که تمام خاصیت یک زندگی شاهانه را برایتان فراهم می کند. در مورد آشپزخانه و فضاهای دیگر نیز بر همین اساس رفتار نمایید.

طراحی ویلا کلاسیک یک علم است که سیتاک آنرا با هنر طراحان برجسته ی خود و خلاقیت هنری آنان آمیخته است. ما می توانیم رویاهای شما را بسازیم و به آنها عینیت ببخشیم. کافی است با همکاران ما در بخش مشاوره به صورت رایگان در ارتباط باشید و ایده های جدید و خلاقانه دریافت نمایید.

 

مشاره رایگان و بازدید از نمونه کارها:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند

نورپردازی داخلی ویلا کلاسیک
نورپردازی داخلی ویلا کلاسیک

[wp-review id=”5679″]

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :