طراحی و اجرای ویلاهای جنگلی

برای اینکه بتوانید ویلایی دلخواه و شبیه رویاهای خود بسازید می بایست چند نکته را رعایت نمایید. البته اصول طراحی ویلا برای طراحی و اجرای هر ویلایی کافی است. همین که شما بدانید چه اصولی باید در طراحی ویلای شما رعایت شود نتیجه کار را تا حد زیادی تضمین می کند. امروز سیتاک قصد دارد تا در مورد طراحی و اجرای ویلاهای جنگلی با شما صحبت کند. ویلاهای جنگلی قوانینی برای طراحی و اجرا دارند که می بایست به صورت کامل اجرا شود. سیتاک امروز باید ها و نباید های طراحی ویلاهای جنگلی را بازگو می کند. امیدواریم این نوشتار برای شما مفید واقع شود. اگر مطالعه ی این مطلب برایتان سودمند بود خواندن آنرا به دیگر دوستان خود نیز پیشنهاد دهید. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

 

جانمایی محل قرارگیری ویلا

همانطور که از نامش پیداست ویلای مورد نظر شما ویلایی جنگلی است. ولی سوال اینجاست که در کدام نقطه از جنگل ویلای شما قابل اجرا است. اگر در بافت و محدوده ای قرار دارید که به راحتی می توانید مجوز احداث ویلا را دریافت نمایید عالی است. ولی اگر دریافت مجوز ساخت ویلا، شما را با چالش های زیادی روبرو می کند بهتر است مکان مناسب تری را برای ساخت ویلای خود انتخاب نمایید. طراحی و اجرای ویلاهای جنگلی حتماً نباید در میان انبوهی از درختان جنگل باشد. شما می توانید در نزدیکی جنگل نیز مکان ویلا را خریداری نموده و سپس برای دریافت مجوز اقدام نمایید.

اگر می خواهید ساخت ویلا ی شما با کیفیت بالاتری انجام شود می بایست محلی بدون شیب را برای ساخت ویلا در نظر بگیرید. مکان ساخت ویلای شما بسیار مهم است. اگر در پایین دست انبوه جنگل باشید ممکن است در معرض خطراتی مانند آتش سوزی جنگل و یا نشست زمین قرار داشته باشید. بنابراین نقطه ای را برای احداث ویلا در نظر بگیرید که این ۲ شرط را داشته باشد. اول اینکه در نزدیکی جنگل باشد که شما با ارتفاع گرفتن از سطح زمین بتوانید دید مناسبی روی جنگل داشته باشید. دوم اینکه در بالا دست تپه یا بلندی قرار داشته باشد.

جانمایی محل قرارگیری ویلا
                                                              جانمایی محل قرارگیری ویلا

سبک طراحی جنگلی

معمولاً از ساخت ویلاهای جنگلی به اسم ویلاهای درختی یا کلبه های فانتزی نیز یاد می شود. عمده متریال های اجرایی برای ساخت اینگونه ویلاها چوب است. در بخش اجرای ویلای جنگلی در همین نوشتار به توضیح متریال ها نیز خواهیم پرداخت. سبک درختی یا کلبه ای یکی از پر طرفدارترین سبک های طراحی ویلا است. دلیل آنهم مشخص است. اصالت و زیبایی ویلاهای جنگلی بیانگر دلیلی مشخص برای این همه محبوبیت است. شما می توانید ویلاهای مدرن و کلاسیک را نیز در جنگل یا نزدیک جنگل طراحی و اجرا نمایید. انتخاب این سبک با خود شماست. کافی است علایق و سلیقه ها را در خانواده خود جمع بندی کنید و سپس به مشاوران خود در سیتاک انتقال دهید. ما سعی می کنیم در تمام بخش های طراحی معماری ویلا و طراحی نمای ویلا ابتدا سلایق و نیازهای شما را در نظر داشته باشیم.

طراحی ویلا کلاسیک در دکوراسیون داخلی یا طراحی ویلا مدرن در نما خیلی تفاوت نخواهند داشت. مهم این است که شما می خواهید ویلایی لوکس و هوشمند را در قلب جنگل تجربه نمایید. یادتان باشد درختان جنگل را برای ساخت ویلا قطع نکنید. اگر خوب دقت کنید حتماً زمین هایی که در آنها درختی وجود ندارد نیز پیدا خواهید کرد. شما می توانید نمای ویلای خود و استراکچر ویلا را در سبک های مدرن و کلاسیک طراحی نمایید و داخل ویلا را به وسیله چوب های ترموود به سبک ویلاهای جنگلی دیزاین نمایید. البته برعکس این حالت نیز ممکن است. نمای ویلای شما نمایی از چوب های طبیعی باشد و درون ویلای خود را با سبک های کلاسیک و مدرن دیزاین نمایید. سیتاک همیشه مشاور شما خواهد بود.

سبک طراحی جنگلی
                                                                 سبک طراحی جنگلی

مسیر دسترسی به ویلا

یکی از مشکلاتی که سر راه داشتن ویلایی کاملاً جنگلی پیش خواهد آمد این است که مسیری مشخص را برای دسترسی به ویلا در نظر داشته باشید. ممکن است زمینی که برای احداث ویلا خریداری می نمایید مسیری مشخص از دسترسی جاده تا ویلا را داشته باشد. اگر این چنین نبود شما می بایست دسترسی مناسبی را ایجاد نمایید. برای اینکار نیاز به کسب مجوز از راهداری خواهید داشت. به هر ترتیب می توانید از جاده اصلی تا ویلای خود راه اختصاصی داشته باشید که قابلیت طراحی نیز خواهد داشت. البته اگر این راه فقط به ویلای شما ختم می شود. در مسیر هایی که می تواند به ویلاهای بیشتر یا شهرک های ویلایی برسد مشکلی نخواهید داشت.

مسیر دسترسی به ویلا
                                                          مسیر دسترسی به ویلا

مسیر دسترسی از ورودی ملک تا ویلا

این بخش کاملاً به خود شما بستگی دارد. شما می توانید در زمین هایی که بیش از ۱۰۰۰ متر مربع هستند راه ورودی و دسترسی اتومبیل مجزا و نفر رو مجزا داشته باشید. یکی از تخصص های سیتاک طراحی و ساخت مسیر اختصاصی با محوریت باغ است. ساخت دالانی پوشیده از گل و باغی با درختان میوه در نزدیکی جنگل می تواند رویای شما در طراحی ویلا را بسازد. اگر مایل باشید سیتاک میتواند مشاوره ای اختصاصی در زمینه طراحی و اجرای باغ ویلا و ایجاد فضای سبز رویایی در ویلا به شما بدهد. بر اساس متراژ زمین شما طرح های اولیه آماده خواهد شد و شما قبل از شروع اجرا می توانید ویلای تمام شده خود را ببینید. تغییرات روی طرح را اعمال نمایید و در نهایت به نتیجه ای برسیم که بتوانیم برآورد هزینه های اجرایی را انجام دهیم.

مسیر دسترسی از ورودی ملک تا ویلا
                                                        مسیر دسترسی از ورودی ملک تا ویلا

اجرای ویلای جنگلی

همانطور که می دانید برای احداث ساختمان با هر کاربری می بایست فنداسیون مناسبی برای آن طراحی کرد. طراحی و اجرای ویلا نیز از این قاعده جدا نیست. بنابراین صرفاً چون ویلایی جنگلی می خواهید نباید از فنداسیون محکم و مناسب گذر کنیم. بر اساس متراژ زیر بنا می توانید فنداسیون هایی با نقشه های اجرایی متفاوت را انتخاب نمایید. پیشنهاد سیتاک به دلیل بالا بودن رطوبت در مناطق جنگلی استفاده از فنداسیون های بتنی است. بتن در شرایط رطوبت بسیار پایدار است و شما می توانید سالهای سال از ویلای خود بدون نگرانی استفاده نمایید.

ویلاهای دوبلکس کمی در استراکچر با ویلاهای تک طبقه متفاوت هستند. شما می توانید از ستون ها و تیرهای بتنی استفاده کنید. استراکچر فلزی در شرایط رطوبت از اطمینان کافی برخوردار نخواهد بود. بنابراین هم فنداسیون و ستون ها را می بایست از بتن های مقاوم با درجه ۳۸۰ بسازید.

متریال هایی که برای دیوارها استفاده می کنید خیلی مهم نیستند. میتوانید برای بالا بردن سرعت اجرا از بلوک های سیمانی استفاده نمایید. سفال های عایق دار (عایق فوم) نیز گزینه مناسبی هستند زیرا عایق حرارتی هستند و از اتلاف انرژی در طول سال جلوگیری خواهند کرد.

متریال سقف نیز می تواند از فلزات مقاوم فولادی به صورت شیربانی باشد. شما می توانید آبراهی را روی سقف در نظر بگیرید تا بتوانید آب باران را به باغچه انتقال دهید و از نفوذ آب باران به داخل ویلا جلوگیری نمایید. ویلاهای جنگی از طراحی تا اجرا می توانند بسیار هیجان انگیز باشند. هیجان استفاده و زندگی در ویلا با شرایط جنگلی بسیار بالا است.

متریال نما نیز بسیار مهم است. شما می توانید بدنه ی نما را با سیمان اجرا نمایید و روی آنرا با چوب های ترموود بپوشانید. البته بیشتر از چوب های طبیعی راش یا گردو برای پوشاندن سطح نما استفاده می شود. زیرا مقاومت بسیار بالایی دارند و جلوه ای بسیار طبیعی به ویلای شما خواهد داد.

ویلای جنگلی
                                                                              ویلای جنگلی

برای دریافت ایده ها و راهکارهای ایجاد دکوراسیون داخلی ویلای جنگلی خود نیز می توانید منتظر نوشتار جدیدی از سیتاک باشید. در کل داشتن ویلایی جنگلی نیازمند مکان یابی دقیق، انتخاب سبک مورد نظر در طراحی ویلا و استفاده صحیح و منطقی از متریال ها بر اساس شرایط پایداری آنها در رطوبت است. یادتان باشد ویلا برای رفاه بیشتر شماست. بنابراین برای طراحی و اجرای ویلای جنگلی خود حتماً با افراد و گروه های تخصصی مشورت نمایید. تا قبل از اینکه هزینه ای انجام دهید همه چیز قابلیت انتخاب دارد ولی زمانی که وارد اجرا شدید ممکن است برخی از هزینه ها قابل برگشت نباشد. بنابراین در انتخاب گروه ها و شرکت های مشاوره ای دقت کنید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

شرکت سیتاک طراح و مبتکر ایده های جدید در طراحی و اجرای ویلا است.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *