فضای سبز رویایی در ویلا

فضای سبز ویلا

برنامه ی شما برای فضای سبز ویلایتان چیست؟ آیا می خواهید با صرف اندکی هزینه ویلای خود را تبدیل به ویلای خاص و لاکچری نمایید؟ برای رسیدن به این هدف ابتدا در طراحی ویلا و طراحی نقشه های اجرایی می بایست همه چیز را در نظر بگیرید. خوش نقشه بودن در ویلا یک اصل ضروری است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امروز سیتاک در مورد فضای سبز رویایی در ویلا با شما صحبت می کند. راهکارهایی که در این مطلب ارائه می شود می تواند تا حد زیادی محوطه ی فضای سبز ویلای شما را منحصر به فرد سازد. فقط کافی است تا انتهای این مطلب با سیتاک همراه باشید. سیتاک مشاور شما در بحث طراحی ویلا و ساخت ویلا است و از ابتدای طراحی تا انتهای اجرا کنار شما می ماند.

طراحی فضای سبز مدرن در ویلا
طراحی فضای سبز مدرن در ویلا

فضای سبز را طراحی نمایید:

اولین راه برای داشتن فضای سبز و محوطه ای رویایی، داشتن برنامه ای جامع و مشخص برای اینکار است. شرکت سیتاک در مراحل آغاز طراحی ویلا و پس از جانمایی سازه ویلا، پلان فضای سبز را به شما ارائه می کند. پلانی که در آن به بررسی آبجکت ها و نیازهای شما در طراحی محوطه و فضای سبز پرداخته شده است. کاری که شما می بایست انجام دهید این است که دقیقاً به طراحان سیتاک بگویید که کدامیک از مدل های فضای سبز را می پسندید.

بنابراین شما باید دقیقاً بدانید نیازهای شما در محوطه سازی چیست؟ به فضای مسقف پارکینگ ها نیاز بیشتری دارید یا استفاده از الِمان های دکوراتیو را بیشتر می پسندید. پیشنهاد سیتاک استفاده همزمان از تمام این قابلیت ها است. سیتاک با توجه به تجربه بالا در طراحی ویلا، فضای سبز رویایی در ویلای شما را طراحی و اجرا می کند.

طراحی فضای ثبت در ویلا
طراحی فضای ثبت در ویلا

استفاده از آلاچیق:

آلاچیق ها در فضای بیرونی و محوطه ی یک ویلا نقش بسیار زیادی در ایجاد آرامش برای استفاده کنندگان را دارند. شما با استفاده از عنصر خلاقیت می توانید آلاچیق های مدرنی را خلق نمایید که برای اولین بار در ویلای شما مورد استفاده قرار بگیرند. برای آلاچیق ابتدا شکل هندسی مهم است. آلاچیق گرد مورد نظرتان است یا اشکال دیگر هندسی را می خواهید تجربه نمایید؟

 پس از انتخاب شکل هندسی آلاچیق، ابعاد و اندازه ی آلاچیق را مشخص نمایید. البته این امر یکی از وظایف طراح پروژه شماست. در طراحی ویلا پرداختن به مسائل فنی و فاز ۲ پروژه از وظایف و الزاماتی است که سیتاک در نظر می گیرد. معمولاً ابعاد در آلاچیق های گرد می تواند قطری برابر با ۲ متر داشته باشد. این اندازه نه بسیار بزرگ است نه خیلی کوچک. ولی می تواند نیازهای یک خانواده ۶ نفری را در ویلا پاسخ دهد.

برای ساختن آلاچیق داشتن برنامه اجرایی نیز مهم است. اگر طراحی آلاچیق را در مراحل طراحی نقشه های ویلا و به صورت اختصاصی انجام می دهید که متریال ها تماماً در نقشه مشخص می شوند و شما فقط باید طبق نقشه ها اجرا نمایید. ولی اگر می خواهید آلاچیق های آماده را تهیه و در محل مشخص شده نصب نمایید می بایست به متریال هایی که در ساخت آنها بکار رفته است دقت کنید. معمولاً در ساخت آلاچیق از مصالحی استفاده می شود که بتواند عمر بیشتری را برای آلاچیق رقم بزند.

با توجه به اینکه آلاچیق همیشه در محوطه ی ویلای شما کاربرد خواهد داشت. شما می توانید با نورپردازی دلخواه خود هر جلوه ای که مورد پسندتان می باشد را در شب داشته باشید. اگر بحث نورپردازی آلاچیق به صورت حرفه ای انجام شود، یکی از مشخصه ها در محوطه ی ویلای شما خواهد شد.

استفاده از آلاچیق در طراحی فضای سبز
استفاده از آلاچیق در طراحی فضای سبز

آبنماهای صخره ای:

یکی دیگر از راه های رسیدن به فضای سبز رویایی در ویلا استفاده از عنصر آب در کنار لطافت پوشش سبز است. با کمی خلاقیت و البته کمی هزینه می توانید آبنماهای بزرگ و زیبایی در محوطه ی ویلای خود بسازید. هر گوشه ای از محوطه ی ویلا می تواند برای اینکار مناسب باشد. اگر طراحی ویلا توسط شرکت سیتاک انجام شود از همان ابتدا تمام این آبجکت ها مورد بررسی قرار می گیرد و بهترین آنها به شما پیشنهاد می شود.

یادتان باشد اولویت الِمان هایی که مورد استفاده قرار می گیرد در نظر گرفتن سلایق و نظرات شماست. سیتاک هر آنچه که به زیبایی ویلا و محوطه ی ویلای شما کمک می کند در پیشنهادات خود جای می دهد. آبنمای صخره ای یکی از آنها است. شما می توانید با استراکچر فلزی و پوششی از مواد ضد آب، آبنمایی طراحی و اجرا نمایید که رویای شما بوده است.

 در این مورد چون می بایست بحث تاسیسات و آبرسانی را در نظر بگیرید حتماً با گروه های با تجربه تاسیساتی مشورت نمایید. در طراحی ویلا کلاسیک از آبنماهای کلاسیک یا سنتی استفاده می شود و در طراحی ویلا مدرن نیز آبنماها و فواره های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. یادتان باشد شما می بایست بر اساس سبکی که در طراحی بنای ویلا در نظر گرفته اید محوطه ی ویلا را نیز طراحی و اجرا نمایید.

سیتاک تمام این هماهنگی ها در طراحی ویلا را برایتان انجام می دهد. در آبنماهای صخره ای یا سنتی معمولاً از پمپ های کوچکی استفاده می شود که بتوانند آب را از بالای آبنما به پایین هدایت نمایند. بنابراین داشتن حوضچه یا مخزن آب برای آبنما ضروری به نظر می رسد. پس از آماده سازی آبنما می توانید از رنگ های پوششی یا پاششی نیز برای رنگ آمیزی استفاده نمایید.

استفاده ار آبنما در طراحی فضای سبز
استفاده ار آبنما در طراحی فضای سبز

استفاده از درختان همیشه سبز:

نقش محوطه سازی در طراحی ویلا را نمیتوان نادیده گرفت. یکی از راه ها برای اینکه محوطه ای همیشه سبز داشته باشید استفاده از گل ها و گیاهانی است که در هر شرایطی سبز می مانند. شما می توانید با انجام یک تحقیق ساده گلها و گیاهان همیشه سبز را شناسایی و از آنها در باغچه ی ویلای خود استفاده نمایید.

پیشنهاد سیتاک استفاده از گل آکوبا است. آکوبا درختچه ای زیبا با برگهای سبز خالدار، مربوط به مناطق بومی شرق آسیا بوده، برگ ها متقابل و گیاهی همیشه سبز و مقاوم به سایه میباشد. گلهای این گیاه به صورت جدا روی دو پایه سبز میشود. کاربرد این گیاه در باغهای ژاپنی و یا باغ های صخره ای خیلی زیبا و دوست داشتنی میشود و لطافت خاصی به باغچه میدهد. شما می توانید از آکوبا هم در باغچه ی ویلا و هم در کنار صخره های مصنوعی استفاده نمایید.

استفاده از درختان همیشه سبز در حاشیه ویلا نیز امکان پذیر است. شما می توانید از درختان تبریزی بلند قامت برای محصور کردن داخل ویلا استفاده نمایید. ارتفاع این درخت ۱۲ تا ۲۷ متر است. قطر تاج پوششی آن ۳ تا ۸ متر و قطر تنه ی آن نیز ۱.۵ متر است. بنابراین برای استفاده در حاشیه ویلا و بالا بردن امنیت بصری مناسب است. درختان تبریزی زیبایی خاصی را نیز به محوطه ی ویلا شما می دهند و به طراحی ویلای خاص کمک می کنند.

استفاده از درختان در فضای سبز
استفاده از درختان در فضای سبز

پل معلق بر روی استخر:

ایده ای دیگر که در زمینه ساخت فضای سبز در ویلای شما مطرح می شود، استفاده از پل معلق بر روی استخر است. البته این ایده بیشتر برای استخرهای کوچک موثر است. استخر های تزئینی با عمق کم که می توانند در مسیر دسترسی شما از درب ورودی اصلی تا درب ورودی بنای ویلا طراحی شوند.

اگر شما از طرفداران استخر های کوچک تزئینی هستید می توانید از پل های دکوراتیو و پل های معلق نیز بر روی این استخر ها استفاده نمایید. پل هایی که آرشیتکت برایتان طراحی می نماید و عبور از روی آن و رسیدن به ساختمان اصلی ویلا بسیار جذاب است.

در ساخت این پل ها معمولاً از استراکچر فلزی با پلیت های ثابت استفاده می شود و متریال ظاهری آن نیز از چوب های ضد آب یا ترموود تشکیل می شود. این پل ها در کنار داشتن محوطه ای سبز که دور تا دور استخر ایجاد کرده اید، زیبایی محوطه ویلا را چندین برابر می کند.

اگر دوست داشته باشید می توانید با کمک نورپردازی مخفی برای این پل ها، حس و حال جدیدی را ایجاد نمایید. نورهای مخفی سفید یا یخی نمایی بسیار زیبا در شب را ایجاد می کنند، مخصوصاً که این نورها به صورت مخفی تنظیم شده باشند.

شرکت سیتاک ارائه دهنده برترین و جدیدترین ایده ها در طراحی ویلا است و تا همیشه مشاور شماست.

پل معلق بر روی استخر در فضای سبز
پل معلق بر روی استخر در فضای سبز

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *