مراحل ساخت زمین بازی در ویلا

طراحی فضای بازی کودکان در ویلا

فضای بازی در ویلا
فضای بازی در ویلا

طراحی ویلا یکی از امور تخصصی است که از ابتدا در آن همه چیز به وضوح مشخص خواهد شد. اینکه شما چه نقشه ی معماری و سازه ای را اجرا خواهید کرد در مراحل طراحی ویلا مشخص می شود. وابسته به اینکه زمین شما چند متر مربع است و می خواهید چند متر مربع ساختمان و بنای اصلی داشته باشید، می توانید نقشه های محوطه ی ویلا را هم طراحی نمایید.

معمولاً شرکت هایی که در طراحی ویلا تخصص دارند از همان ابتدا مشخص می کنند که جزئیات اجرایی در ویلای شما چیست. محوطه و فضای سبز ویلا را تفکیک می کنند و بر اساس متراژ زمین شما و خواسته هایتان، زمین های بازی را جانمایی و طراحی می کنند. امروز قصد داریم تا در مورد مراحل ساخت زمین بازی در ویلا با شما صحبت کنیم. اگر مطالعه ی این مطلب برایتان سودمند بود، خواندن آنرا به دیگران نیز پیشنهاد کنید. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

زمین بازی کوکان

فضای بازی در ویلا
فضای بازی در ویلا

۱ – مشخص شده نیازها و ایده ها:

اگر زمین شما بیشتر از ۱۰۰۰ متر مربع مساحت دارد، می توانید به سادگی زمین های بازی را در آن طراحی و اجرا نمایید. قدم اول این است که علاقه مندی ها و خواسته های خود را به شرکت طراحی ویلا بطور صریح و مشخص بگویید. این اقدام شما بسیار اهمیت دارد. خواسته و نیاز شما می تواند زمین تنیس باشد یا محوطه ای برای ورزش های صبحگاهی. هر چه که هست می بایست به آرشیتکت پروژه خود بگویید.

آرشیتکت وظیفه دارد تا بر اساس نیازهای شما و متراژی که در اختیار دارد، زمین بازی را جانمایی و در سبک مورد نظر شما طراحی نماید. طراحی زمین بازی دارای فاکتورهایی است که نیاز به تخصص و دانش دارد. مشخص کردن ابعاد استاندارد زمین یکی از اقدامات اصلی و مهم آرشیتکت است. نکته ی مهم این است که زمین بازی به درستی و در جای صحیح خود جانمایی شود.

بنابراین ابتدا می بایست کاربری زمین و همینطور تعریف بازی را مشخص کرد تا ابعاد استاندارد آن و بهترین نقطه برای جانمایی آن در طراحی پلان محوطه مشخص شود. حتی اگر زمین هایی برای ورزش های سرپوشیده لازم دارید هم می بایست تمام این مراحل را طی کنید. نگران نباشید. تمامی این فرایند توسط شرکت های تخصصی طراحی ویلا اتفاق خواهد افتاد.

شرکت های طراحی ویلا نیازهای شما را دریافت می کنند و بر اساس آن ایده هایی را ارائه می کنند که ممکن است برای شما جذابیت بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است شما زمین بازی برای بازی های دسته جمعی را در ذهن خود داشته باشید و شرکت طراحی ویلا زمین اختصاصی پینت بال را به شما پیشنهاد دهد. یا اینکه زمین بازی با کاربری های مختلف را به شما پیشنهاد دهد. بنابراین فقط نیازهای خود را مشخص نمایید و بقیه ی امور را به طراح و متخصصین در این زمینه بسپارید.

طراحی فضای خصوصی برای بازی

فضای بازی در ویلا
فضای بازی در ویلا

۲ – تصطیح زمین و آماده سازی:

قدم بعدی این است که بر اساس نقشه های طراحی شده عمل نمایید. یعنی دقیقاً در محل تعیین شده و بر اساس ابعاد مشخص شده در نقشه ها، زمین بازی مورد نظر را بسازید. معمولاً در مراحل طراحی ویلا نقشه هایی به عنوان نقشه های فاز ۲ در اختیار تیم اجرایی قرار داده می شود. نقشه های فاز ۲ بیانگر ابعاد و اندازه های دقیق اجرایی هستند.

بنابراین با در اختیار داشتن فاز ۲ محوطه و زمین بازی می توانید دقیقاً دورتادور زمین بازی را به میزان مشخص شده حصار کشی نمایید و با متریال هایی که در نقشه ها تعیین شده است، زمین بازی را اجرا نمایید. نوع زمین های بازی در طراحی ویلا کلاسیک کمی متفاوت تر از سبک های دیگر است.

ممکن است ابتدا نیاز باشد که زمین را تسطیح نمایید. زمین بازی های گروهی می بایست کاملاً صاف و تراز باشد. برای این منظور می توانید از گروه های با تجربه یا استاد کارانی استفاده نمایید که بتوانند زمین بازی در ابعاد ویژه و استاندارد را تراز کنند. پس از اینکه تسطیح و تراز کردن زمین تمام شد به نقشه های فاز ۲ رجوع نمایید و بر اساس اولویت ها و متریال های مشخص شده در نقشه ها، اقدام به اجرا نمایید.

ممکن است متریالی که برای کف زمین بازی در نظر گرفته شده است، چمن مصنوعی باشد. یا اینکه کفپوش هایی از جنس موارد نرم و لاستیکی باشد. به هر حال شما می بایست با توجه به نقشه، متریال ها را خرید نمایید و دقیقاً در سر جای خود نصب نمایید.

طراحی فضای خصوصی بازی

فضای بازی در ویلا
فضای بازی در ویلا

۳ – تامین تاسیسات زمین بازی:

نکته ای که در طراحی و اجرای ویلا وجود دارد این است که شما می بایست تمامی نقشه های طراحی شده در گرایش های معماری، سازه، تاسیسات، نما و محوطه را طبق فاز ۲ ارائه شده اجرا نمایید. پیشنهاد می دهیم برای اجرا به سراغ مجموعه های با تجربه بروید. البته شرکت های طراحی معمولاً تیم ها و گروه های تخصصی اجرایی نیز دارند. در این صورت اولویت با گروه اجرایی است که نقشه ها را طراحی کرده است. زیرا بسیار بیشتر از شرکت های دیگر به جزئیات اجرایی اشراف دارد.

همانطور که می دانید برای تکمیل کردن اجرای زمین بازی نیاز است تا تاسیسات مشخص شده را نیز اجرا نمایید. تاسیسات زمین بازی شامل برق و روشنایی مورد نیاز زمین و مجراهای خروج آب باران برای زمین های داخل محوطه است. این ۲ بخش را می بایست با دقت بسیاری اجرا نمایید. برای اجرای چاکراهای خروج آب باران از کف زمین می بایست در مرحله تسطیح زمین شیارهایی با شیب مشخص را تعبیه نمایید.

در ادامه:

می توانید با استفاده از درپوش های فلزی مشبک اینکار را کامل نمایید. برای اجرای روشنایی نیز نیاز به لوله کشی برق توکار دارید. برای این منظور می بایست از مبداً یا یکی از نزدیک ترین خروجی های برق لوله کشی را از زیر سطح صفر صفر انجام دهید و در محل های مورد نیاز به المک های نوری متصل نمایید. معمولاً برای زمین تنیس و زمین های بازی به شکل مستطیل حداقل ۴ برج نوری در نظر گرفته می شود که در ۴ طرف زمین تعبیه می شوند.

شما می توانید محلی سرپوشیده را برای استحمام و رختکن هم در نظر بگیرید. اینکار بیشتر برای زمین های بازی سرپوشیده و در طراحی ویلا مدرن انجام می شود. با در نظر گرفتن کابین ها MDF برای محیط های سرپوشیده و کابینت های آلمینیومی برای محیط های باز می توانید رختکن مناسبی هم تعریف نمایید.

یادتان باشد حتماً در کنار زمین بازی نیمکت هایی برای نشستن تماشاچیان احتمالی هم در نظر بگیرید. ممکن است افرادی در خانواده ی شما باشند که علاقهمند به تماشای بازی های گروهی باشند. در ساخت زمین بازی می بایست آنها را هم در نظر گرفت.

شرکت سیتاک طراح و مجری ویلاهای لوکس و مدرن در سراسر کشور

فضای بازی کودکان

فضای بازی در ویلا
فضای بازی در ویلا

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *