مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا دارای اصول و قواعد خاصی است. همانطور که می دانید برای طراحی ویلا و ساخت ویلا می بایست از شرکت های تخصصی در این زمینه کمک بگیرید. تیم های تخصصی و گروه های حرفه ای که سالها تجربه ی طراحی ویلا را دارند. شما می توانید برای انتخاب این شرکت ها تمام بررسی های لازم را انجام دهید و در نهایت از سیتاک مشاوره رایگان دریافت کنید.

تمام اطلاعات تخصصی که در این زمینه دریافت کرده اید را با اطلاعات مشاوره ای سیتاک مقایسه نمایید و سپس بر اساس نمونه کارهای موجود نسبت به انتخاب پیمانکار واجد شرایط اقدام نمایید. سیتاک از لحظه ی تماس شما با کارشناسان، مشاور شما است و همیشه مشاور شما خواهد ماند.

مراحل ساخت ویلا مدرن
مراحل ساخت ویلا مدرن

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

tel
۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸
نیاز به مشاوره دارید؟
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید
درخواست مشاوره رایگان

امروز می خواهیم از ابتدا مراحل ساخت ویلا را با یکدیگر مرور کنیم. در خاطر داشته باشید این مقاله مراحل کلی ساخت ویلا را بیان می کند و شما می توانید برای دریافت جزئیات با سیتاک تماس بگیرید.

سیتاک بر اساس سلایق شما و نیازهایتان طراحی ویلا را انجام داده و پس از تایید نهایی طرح از جانب شما با انجام برآوردی دقیق از هزینه ها، نقشه ی راه در اجرای ویلا را برایتان روشن می سازد. امیدواریم بتوانیم از ابتدای مسیر طراحی و اجرای ویلایی لاکچری در کنارتان باشیم و در پایان رضایت خاطر شما را جلب کنیم. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما در ویلا
طراحی نما در ویلا

۱ – طراحی نقطه ی آغاز است:

بدون شک برای ساخت هر بنایی، شما نیاز به طراحی نقشه به صورت کامل خواهید داشت. برخی از همکاران سیتاک فقط نقشه های معماری، نما و سازه را به شما تحویل می دهند. ولی همانطور که می دانید این نقشه ها برای ساخت ویلا کافی نیستند. شما می بایست پکیج کاملی از طراحی ها را برای اجرای ویلا داشته باشید.

طراحی نقشه معماری، طراحی نقشه سازه، طراحی نقشه تاسیسات برق و مکانیک، طراحی نقشه نما و همینطور طراحی هایی نظیر محوطه و طراحی دکوراسیون داخلی برای اجرای ویلا لازم است. بنابراین در زمان عقد قرارداد برای طراحی ویلا مراقب باشید که تنها پکیج کاملی از نقشه ها برایتان مفید خواهد بود. اگر به هر دلیلی نقشه هایی کمتر از این مواردی که گفته شد را در قرارداد لحاظ کنید، دوباره برای تکمیل نقشه ها می بایست هزینه پرداخت نمایید. بنابراین تکمیل نقشه ها در فاز اول بسیار مهم است.

طراحی نقشه معماری، طراحی نما، طراحی محوطه و همینطور طراحی دکوراسیون داخلی از دسته نقشه هایی هستند که حتماً می بایست در آنها نظرات و سلایق شما لحاظ گردد. سیتاک با برگذاری جلسات متعدد ابتدا نظرات و نیازهایتان را بررسی می نماید و سپس بر اساس ضوابط دکوراسیون شهری اقدام به طراحی اینگونه نقشه ها می کند.

نقشه هایی نظیر سازه و تاسیسات بسیار فنی و مهندسی است و در فاز دوم نقشه ها انجام می شود. شما کافی است که در جلسات طراحی ابتدا سبک مورد نظرتان را مشخص نمایید و سپس زیبایی مواردی که در تصاویر ۳ بُعدی لحاظ شده است را تایید نمایید. مواردی مانند جانمایی مبلمان، رنگ و ظاهر نمای ویلا، رنگ بندی داخلی و چیدمان گل و گیاه در محوطه نیاز به تایید شما خواهد داشت. پس از طراحی و بسته شدن تمامی نقشه ها می توان به سراغ مراحل اجرایی رفت.

معماری به روز در طراحی ویلا
معماری به روز در طراحی ویلا

۲ – اجرای گودبرداری:

اولین مرحله از مراحل ساخت ویلا اجرای گودبرداری است. این امر در صورتی امکان پذیر است که زمین مورد نظر کاملاً مسطح باشد. در غیر این صورت ابتدا می بایست زمین را تسطیح نمایید. بسیاری از زمین های ویلایی مخصوصاً در شمال کشور در شیب قرار دارند و حتماً قبل از عملیات گودبرداری می بایست تسطیح شوند.

شما در این بخش به پیمانکاران ساخت اسکلت نیاز خواهید داشت. این پیمانکاران عملیات تسطیح زمین، گودبرداری، حمل خاک و اجرای اسکلت را انجام می دهند.

در خاطر داشته باشید که حتماً طبق نقشه های سازه اقدام به گود برداری نمایید. ارتفاع گودبرداری و مباحث مربوط به آزمایش خاک تماماً در مراحل طراحی مشخص شده است. پس از اینکه گودبرداری توسط ماشین های صنعتی و عمرانی انجام شد می بایست خاک برداشت شده را حمل نمایید که به این عمل، عملیات حمل خاک نیز می گویند.

شما با توجه به مرغوبیت خاک زمین می توانید خاک را بفروشید. اگر خاک زمین شما ارزش فروش نداشته باشد می بایست برای حمل آن به صورت مجزا هزینه پرداخت نمایید.

طراحی فضایی دلنشین در ویلا
طراحی فضایی دلنشین در ویلا

۳ – اجرای فونداسیون:

پس از گودبرداری و حمل خاک ویلای شما آماده ی اجرای فونداسیون است. شما می بایست فونداسیون را طبق ضوابط سازه ای سازمان نظام مهندسی کل کشور انجام دهید. این موارد به صورت کلی در نقشه های سازه ی ویلا لحاظ شده است. به عملیات بافت میلگرد ها، کرسی چینی، اجرای صفحه پلیت ها و بتن ریزی، اجرای فونداسیون اطلاق می شود.

هر کدام از این مراحل که در بخش فونداسیون بیان شد توسط گروهی متخصص انجام می شود. در خاطر داشته باشید اجرای فونداسیون ویلا به لحاظ تحمل زلزله های منطقه ای بسیار مهم است و حتماً می بایست از میلگرد ها و بتن مشخص شده در نقشه ها استفاده شود. شرکت سیتاک مشاور شما و مجری ویلاهای لاکچری در سراسر ایران است.

اجرای فونداسیون در طراحی ویلا
اجرای فونداسیون در طراحی ویلا

۳ – اجرای اسکلت:

اسکلت ویلا به دلیل اینکه خیلی مرتفع نیست و عموماً ویلاها یا در یک طبقه و یا به صورت دوبلکس اجرا می شوند، می تواند سازه های متفاوتی داشته باشد. شما هم  می توانید از سازه های بتنی برای اسکلت ویلا استفاده نمایید و هم سازه های فلزی را در نظر بگیرید. تنها تفاوت این ۲ متریال برای اجرای اسکلت ویلا این است که اسکلت های فلزی حدوداً ۲۰ درصد گرانتر از اسکلت های بتنی هزینه بر میدارد ولی به شدت سرعت اجرای کار را افزایش می دهد.

بنابراین اگر در ساخت ویلا عجله دارید و مدت زمان مشخصی را برای تکمیل کار در نظر گرفته اید پیشنهاد سیتاک استفاده از اسکلت های فلزی است. ولی اگر زمان خیلی برایتان در اولویت قرار ندارد و می خواهید به مرور زمان هزینه های اسکلت را انجام دهید استفاده از اسکلت های بتنی توصیه می شود.

اجرای اسکلت مناسب در طراحی ویلا
اجرای اسکلت مناسب در طراحی ویلا

۴ – دیوارکشی:

پس از اجرای اسکلت می بایست حد و حدود داخلی ویلا را مشخص کرد. دیوارکشی مرحله بعدی از ساخت ویلا است. شما می بایست دیوارها را بر اساس نقشه های معماری به صورت صحیح اجرا نمایید. جداسازی فضاهای مختلف داخلی ویلا مانند اتاق خواب ها، اتاق پذیرایی، سالن بازی و آشپزخانه ی ویلا توسط همین دیوارکشی انجام خواهد شد.

برای ساخت دیوارها می توانید از متریال های مختلفی استفاده نمایید. بلوک های سبک لیکا هم به لحاظ دوام مناسب هستند و هم به لحاظ قیمت مقرون به صرفه هستند. همچنین خرید و اجرای سفال برای دیوارکشی نیز پیشنهاد دیگر سیتاک است. سفال هایی که با بک لایه فوم باعث عایق بندی حرارتی و صوتی دیوارها می شوند. دیوارکشی در طراحی ویلا کلاسیک و همچنین طراحی ویلا مدرن با یک روش انجام می شود و اصلاً تفاوتی با یکدیگر ندارد.

دیوارکشی در طراحی ویلا
دیوارکشی در طراحی ویلا

۵ – اجرای تاسیسات:

در این مرحله شما می بایست تاسیسات را اجرا نمایید. به عملیات لوله کشی برای آب سرد و گرم مصرفی و همچنین لوله کشی فاضلاب عملیات اجرای تاسیسات گفته می شود. در این مرحله بر طبق نقشه های تاسیسات از محل قرارگیری و جانمایی پکیج آبگرمکن به تمام نقاط مورد نیاز لوله کشی انجام می شود. محل هایی که می بایست لوله ها تا آنها کشیده شوند عبارت اند از سرویس ها، سینک ظرفشویی، حمام و …

لوله های فاضلاب یا همان آب خروجی داخل ویلا نیز به همین صورت انجام می شود. شما از سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی، روشویی ها، سینک ظرفشویی و حمام می بایست لوله های پلیکا را تا چاه فاضلاب بکشید. برای اجرای تاسیسات فاضلاب بهترین متریال لوله های چدنی یا لوله های پلیکا هستند.

برای آب مصرفی نیز لوله های ۵ لایه بهترین انتخاب ممکن هستند. یادتان باشد اگر می خواهید برای تاسیسات گرمایشی از سیستم گرمایش از کف استفاده نمایید می بایست تمام کف واحد را طبق نقشه با لوله های سفید به صورت مارپیچ اجرا نمایید. در این حالت یک سیکل بسته از مدار آبگرمکن تا لوله های کشیده شده به صورت رفت و برگشت خواهید داشت.

سیستم گرمایش از کف برای محل های معتدل و سردسیر مناسب است. هرچند که برای مکان هایی که بسیار برودت هوا خواهیم داشت سیستم های گرمایشی سنگین مانند داکت کوئل ها پیشنهاد می گردد. چیلر خانگی هم برای سرمایش و هم برای گرمایش ویلا پیشنهاد میگردد.

کانال کشی برای سرمایش و همچنین بحث اگزاست فن ها و هواکش ها نیز در مباحث مربوط به تاسیسات اجرا می شود. شما در این مرحله به صورت کامل تاسیسات ویلا را اجرا می نمایید.

طراحی داخلی مدرن ویلا
طراحی داخلی مدرن ویلا

۶ – نازک کاری:

در این مرحله می بایست دیوارها را به وسیله متریال های پوششی کاور کرد. شما می توانید پس از اینکه تاسیسات آب و برق را به صورت کامل اجرا نمودید دیوارها را گچ کاری نمایید. اجرای کف ویلا و به عبارتی کف سازی نیز یکی دیگر از اقدامات نازک کاری است. شما می توانید از متریال هایی مانند سنگ کف، سرامیک یا پارکت برای کف ویلا استفاده نمایید.

در خاطر داشته باشید در مرحله نازک کاری تمام اقدامات شما دیده خواهد شد. بنابراین متریال هایی که در این بخش استفاده می نمایید هم می بایست از کیفیت و دوام بسیار خوبی برخوردار باشند و هم می بایست به لحاظ دکوراتیو زیبایی منحصر به فردی داشته باشند.

پیشنهاد می گردد در مرحله نازک کاری حتماً با کارشناس طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگ باشید. ممکن است شما متریال هایی را خرید نمایید که در طراحی دکور داخلی اصلاً وجود نداشته اند. اجرای سقف نهایی و قاب سازی ها روی آن نیز از اقدامات لازم در این مرحله خواهد بود. پس از اینکه این مرحله را تا حدود ۸۰ درصد پیش بردید می توانید سیم کشی داخلی برق را و مرحله نصبیات را شروع نمایید.

با رعایت نازک کاری در ساخت ویلا میتوان طراحی دلچسب و مدرن را انجام بدهیم.

طراحی ظریف و مدرن اتاق نشیمن
طراحی ظریف و مدرن اتاق نشیمن

۷ – نماسازی:

نماسازی ویلا در مراحل زمانی متفاوتی قابلیت اجرا را دارند. معمولاً همزمان با نازک کاری داخلی می توان نمای ویلا را نیز اجرا کرد. در این بخش بر اساس طراحی نما که از قبل انجام شده است می توانید به سراغ مجریان حرفه ای نما بروید. نماهای ویلا یا از متریال سیمان سفید هستند، یا از متریال سنگ نما طراحی شده اند یا به صورت ترکیبی می باشند.

در هر کدام از این نماها و در سبک های کلاسیک و مدرن تیم های تخصصی اجرای نما وجود دارند که می توان با یک نظارت ساده بر کیفیت اجرا، کار را به آنها واگذار کرد. سیتاک در کلیه مراحل اجرایی ویلا کنارتان قرار دارد و بحث کیفیت در اجرا را تضمین می نماید.

نماسازی مدرن در طراحی ویلا
نماسازی مدرن در طراحی ویلا

۸ – نصبیات:

در این بخش از ساخت ویلا متریال های نصبی را اجرا خواهید کرد. پنجره های دوجداره که قبلاً فریم های آنها کار گذاشته شده اند یا نصب درب های داخلی و ورودی از دسته همین متریال ها هستند. در ویلاها و در بخش آشپزخانه نصب پکیج آبگرمکن و کابینت آشپزخانه از مواردی است که در این بخش انجام می شود.

شما می توانید بر اساس سبک اولیه طراحی ویلا کابینت آشپزخانه را سفارش دهید. کابینت های تمام چوب، ممبران یا هایگلاس از متریال های به روز در بخش کابینت می باشند. نصب کمد های دیواری و چراغ های روشنایی و نورهای مخفی نیز در این مرحله انجام می شود. به صورت خلاصه تمام متریال هایی که می بایست نصب شوند در این بخش انجام می شوند. نصب روشویی، شیرآلات بهداشتی، آینه ها و دیگر موارد را در نظر داشته باشید.

طراحی و نصب اجزای آشپزخانه
طراحی و نصب اجزای آشپزخانه

۹ – تست نهایی تاسیسات و اتمام کار:

در مرحله ی آخر می بایست تاسیسات آب و برق ویلا را تست نمایید. شما می توانید مرحله ی تست را دقیقاً بعد از لوله کشی نیز انجام دهید که اگر به مشکل احتمالی برخورد کردید فرصت و زمان جبران داشته باشید.

شما به پایان مراحل ساخت ویلا رسیده اید و فقط ساخت محوطه ی ویلا و اجرای دکوراسیون داخلی باقی مانده است. اگر در مراحل طراحی ویلا یا ساخت ویلا نیاز به مشاوره مهندسی داشتید سیتاک در کنار شماست.

شرکت سیتاک مشاور، ایده پرداز، طراح و مجری ویلاهای لاکچری در سراسر کشور

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *