نقش دیوار در طراحی ویلا

دیوار در طراحی ویلا یکی از نیازهای لاکچری ویلا در جامعه امروز است. شما با صرف اندکی هزینه می توانید ویلای خود را به دلخواه خود طراحی و اجرا نمایید. شرکت سیتاک از ابتدای این مسیر همراه شماست و با خلق ایده هایی جدید در طراحی ویلا و اجرای آنها سعی میکند آرامشی را که شما نیاز دارید از ویلا دریافت نمایید را برایتان بسازد. در طراحی ویلا کلیه نقشه های اجرایی ویلا مانند نقشه های معماری، سازه، و تاسیسات تهیه می شود.

در طراحی نمای ویلا و طراحی دکوراسیون داخلی یک سبک یا یک مسیر دنبال خواهد شد. شما می بایست بر اساس سبک مورد علاقه خود بخش هایی مانند دکور داخلی و نمای ویلا را طراحی و سپس با ظرافت اجرا نمایید. با سیتاک همراه باشید تا بتوانیم نقش دیوارها را در طراحی ویلا بررسی کنیم. در این مقاله طراحی دیوارها در سبک کلاسیک و مدرن را به چالش خواهیم کشید.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

نقش دیوار در طراحی ویلا
نقش دیوار در طراحی ویلا

انواع دیوار در طراحی ویلا

دیوارها در ویلا تعاریف مختلفی دارند. هر دیوار مفهومی خاص و مجزا خواهد داشت. شما می توانید از هر دیوار کاربری متفاوتی را بخواهید. یک دیوار میتواند کمدی مناسب را با طرحی خاص روی سینه ی خود جای داده باشد که بتواند استفاده های زیادی داشته باشد یا دیواری دیگر میزبانی برای تابلوهای زیبای شما باشد. به هر حال این نظر شماست که دیوارها را ساده به حال خود رها کنید یا از آنها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده نمایید.

معمولاً افراد به جای طراحی دیوارها آنها را تزئین میکنند. نگران نباشید سیتاک به شما کمک میکند که طرح هایی را برای دیوار انتخاب نمایید که هیچگاه تکراری نمی شوند و از مُد نمی افتند. از طرفی دیگر شما هر زمان که بخواهید می توانید با کمترین هزینه و زمان طراحی دیوارها را تغییر دهید.

اجازه دهید دیوار در طراحی ویلا را به لحاظ محل قرار گیری آنها و اهمیتی که دارند مورد بررسی قرار دهیم. تمام دیوارها در طراحی ویلا مهم هستند زیرا شما تمام زندگی خود را در ویلای خود سپری نمی کنید. ویلا مکانی برای شماست که در آن آرامش بگیرید و باطری های خود را برای ادامه فعالیت های روزمره شارژ نمایید.

ولی اولویت اهمیت هر کدام از دیوارها بستگی به دیدگاه شما دارد. افرادی هستند که اتاق خواب اصلی ویلا برایشان از فضاهای دیگر مهم تر است. بنابراین به طراحی و دکور دیوارهای اتاق خواب اصلی بیشتر اهمیت می دهند. شما تعیین کنید که کدام فضا را بیشتر دوست دارید. سیتاک تمام فضاهای مورد نیاز شما را با طرح های خلاقانه و ایده های جدید و بر اساس سلیقه ی شما می سازد.

انواع دیوار در طراحی ویلا
انواع دیوار در طراحی ویلا

فضاهای اصلی در ویلا را بشناسیم

سالن پذیرایی

سالن های پذیرایی و تالارهای اصلی در طراحی ویلا از اهمیت ویژه ای برخوردارند. در واقع سالن پذیرایی نقطه ی اتکا در ویلای شماست. جایی که شما برای میهمانی های خود به آن نیاز دارید و مسلماً طراحی این فضا در ویلای شما و زیبایی آن بسیار تاثیر گذار است. پیشنهاد می دهیم سالن های پذیرایی که سقف های بلند در نقشه های معماری تعریف شده اند را با سبک کلاسیک ایرانی طراحی کنید. سبک کلاسیک ایرانی پر از شکوه و عظمت است.

در واقع زیبایی در این سبک وام گرفته از قدرتی است که در معماری ایران باستان وجود داشته است. سقف های بلند این خاصیت را دارند که می شود در آنها عظمت را با ستون های بلند نمایان کرد. شما می توانید این فضا را در سبک مدرن نیز طراحی نمایید. پیشنهاد می دهیم اگر سقف ویلای شما خیلی بلند نیست به سراغ طراحی مدرن در سالن پذیرایی بروید.

دیوارهای سالن پذیرایی ویلا می بایست المان های سبک کلاسیک یا سبک مدرن را در خود جای داده باشد. در بحث دیوار در طراحی ویلا شما می توانید از عناصری مانند چراغ های دکوراتیو و هنرهایی مثل گچبری و پتینه کاری استفاده نمایید. نورمخفی های کلاسیک یا حتی مدرن نیز برای سالن پذیرایی بسیار مناسب هستند.

شما می توانید با کمک یک تیم مجری با متریال هایی که مناسب برای ویلا شما هستند آشنا شوید و از آنها در طراحی و اجرای دیوارها استفاده نمایید. استفاده از کاغذ دیواری و نقاشی نیز می تواند در نوع خود جالب باشد. زمانی که شما با کناف قاب اصلی را اجرا کردید. درون قاب را با کاغذ دیواری و بیرون این قاب را با رنگ هایی که هماهنگی لازم را با دکوراسیون شما دارد، اجرا نمایید.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

دیوار سالن پذیرایی
دیوار سالن پذیرایی

اتاق نشیمن

اتاق های نشیمن یا همان TV Room فضایی است که شما می توانید به تماشای تلویزیون بپردازید یا یک گپ ساده دوستانه با خانواده خود را ترتیب دهید. این فضا می بایست به فضایی آرام و نیمه روشن تبدیل شود تا بتواند آرامش شما را بیشتر کند. در حالت کلی دکوراسیون داخلی محل قرارگیری تلویزیون بسیار مهم است. زیرا منابع نور در این اتاق باید به گونه ای طراحی شوند که نه پشت تلویزیون و نه روبروی آن باشند.

زیرا در ۲ حالت دیدن تلویزیون یا امکان پذیر نیست یا اینکه چشم شما را خسته می کند. مبلمان اتاق نشیمن نیز در دکوراسیون آن بسیار مهم است. ولی منظور این مقاله توضیح های مختلف دیوار در طراحی ویلا است. دیوار این اتاق طبق رسم دریافت آرامش می بایست با رنگ های خنثی طراحی شود. رنگ هایی مانند طوسی، یا خاکستری مناسب هستند.

شما می توانید طرح هایی از طاقچه های مدرن را نیز در اتاق های نشیمن اجرا کنید. می توانید روی آنها را با قاب عکس های زیبا و یا گلدان های کوچک تزئینی کار کنید. دکور دیواری اتاق نشیمن می تواند از چوب های دکوراتیو یا حتی سنگ های آنتیک هم باشد. چوب هایی که می توانند احساس متفاوتی را به شما منتقل کنند.

در بحث دیوار در طراحی ویلا آجر های دیواری دکوراتیو نیز این خاصیت را دارند. آنها می توانند حس و حال فضاهای سنتی را در اتاق های نشیمن تداعی کنند. تنوع و رنگ بندی آجرها بسیار زیاد است و مطمئن باشید اگر به ساخت فضاهای سنتی در منزل علاقه مند باشید می توانید آجر مورد نظر خود را پیدا کنید.

طراحی دیوار نشیمن ویلا
طراحی دیوار نشیمن ویلا

اتاق خواب اصلی

اتاق خواب شما نیز در معماری طراحی ویلا دارای اهمیت بسیاری است. در ابتدا سعی می شود بر اساس متراژ اتاق خواب شما دکوری مناسب برایتان طراحی و اجرا گردد. متراژ در اتاق خواب های اصلی بسیار مهم است. اتاق های بزرگ نوع دیگری از طراحی دکوراتیو را طلب می کنند. در اتاق خواب دیوار پشت تخت و دیوار روبروی تخت شما در اولویت است. شما می توانید با پرده های دکوراتیو احساس شکوه و اشرافیت را در اتاق خواب خود دریافت نمایید.

انتخاب کاغذ های لاکچری که تصاویر ۳ بعدی را به عنوان طرح در اختیار دارند یا استفاده از کناف و نورپردازی که خودشان از ضروریات مباحث اجرایی هستند. انتخاب شما چیست؟ هر کدام از این پیشنهادات می توانند احساس متفاوتی را در شما ایجاد  کنند. انتخاب رنگ نیز در اتاق خواب بسیار اهمیت دارد. رنگ های قرمز و بنفش در دکور معجزه می کند. رنگ های گرم را در اتاق خوابتان تجربه نمایید.

اتاق خواب مستر
اتاق خواب مستر

اتاق خواب کودک

یادتان باشد بازسازی اتاق کودک در طراحی ویلا تخصص می خواهد. در این زمینه حتماً با افراد متخصص و با دیدن انبوهی از نمونه کارها آغاز نمایید. خواب کودک شما در رشد و احساس او از خودش بسیار تاثیر گذار است. بنابراین ساده از این مطلب نگذرید. شما می توانید با در نظر گرفتن روانشناسی رنگ ها فضایی آرام و دلپذیر را برای کودکتان در اتاق خوابش ایجاد نمایید.

البته از قراردادن وسایل بازی بی خطر در اتاق نیز غافل نشوید. شما می توانید رنگ های شاد و گرم را برای اتاق فرزندتان انتخاب نمایید. پوسترهایی از شخصیت های مختلف کارتونی می تواند علاقه کودک شما به اتاق خودش را بالا ببرد. تمام این ایده می تواند برای کودک شما مفید باشد ضمن آنکه این ایده ها تماماً بر روی دیوار اتاق خواب قابل اجرا می باشد.

شرکت سیتاک طراح و مجری ایده های جدید در طراحی ویلا

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :