ویلای AAK در جزایر آموج کشور بحرین

با سیتاک همراه باشید تا طراحی ویلای مدرن و جذاب دنیا رو بررسی کنیم. امروز میخواهیم ویلایی در جزایر آموج در کشور بحرین را به شما نشان دهیم. سیتاک بهترین مجری و مشاور شما در زمینه طراحی ویلا است.

                                                                                            مهندس فرهمند

                                                      مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

                                 مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

ویلا AAK  توسط مشاوران  طراحی و داخلی  MORIQ در جزایر آموج در جزایر بحرین

ویلا AAK  توسط مشاوران  طراحی و داخلی  MORIQ در جزایر آموج در جزایر بحرین
                            ویلا AAK  توسط مشاوران  طراحی و داخلی  MORIQ در جزایر آموج در جزایر بحرین

MORIQ طراحی داخلی و مشاوران طراحی این ویلا را در جزایر آموج در بحرین هستند. این فضا شامل ۱۰،۵۱۶ فوت مربع می باشد. این طرح رو به اقیانوس است و صاحب ویلا می خواست بیشتر از این فضا استفاده کند. تمام حوزه های ویلای AAK چند منظوره و مجهز هستند، به ویژه آشپزخانه، زیرا مالک آشپزی حرفه ای است که همه لوازم و ابزار اضافی را می خواست. سبک اولیه این ویلا مدرن است، همانطور که از تصاویر متوجه خواهید شد، اما آنچه که مشاهده نمی کنید، انتقال تکنولوژی پیشرفته و بدون تقلید از فضاهای دیگر است. این مسئله تنها می تواند توسط کسانی که آن را طراحی کرده اند  توضیح داده شود. از نظر معماری این یک طراحی رو به رو اقیانوس می باشد، بیشترین اولویت این طراحی دید مشتری به دریا می باشد.

استفاده از نورپردازی مدرن در فضای بیرونی ویلا
                                                استفاده از نورپردازی مدرن در فضای بیرونی ویلا

 با توجه به اهمیت زیاد این موضوع برای خانواده و مهمانان باعث جذابیت خاصی برای این ویلا شده است. صاحب این ویلا همچنین یک آشپز خوب است و تمام آشپزخانه های اضافی و ناهار خوری را در سطحی بالا طراحی کرده و نیز برای لذت بردن از منظره مورد نیاز دریای رو به آن هیجان انگیز است.

طراحی آشپزخانه
                                                                        طراحی آشپزخانه

مجموعه ارائه شده باید به خوبی مجهز، چند منظوره، چند فضایی، با بهترین منظره از اقیانوس را فراهم آورد. معماری و فضای داخلی باید مدرن، تکنولوژی پیشرفته و یکپارچه داشته باشد. فضاهای داخلی باید انعطاف پذیر باشند (همانطور که در فضاهای باز برای خصوصی شدن و بالعکس وجود داشته باشد). حریم خصوصی از همسایگان و جاده ها یک اولویت بسیار مهم بود. این ویلا دارای طرح خطی می باشد که با توجه به خانه های متصل شده در طرفهای جنوبی و شمالی طراحی شده و از سمت غرب به سوی دریا  و از طرف شرق به طرف جاده منتهی می شود. این طرح فضای ۸۰۹.۲ مترمربع را پوشش می دهد و مجموعا فضایی در حدود ۹۹۹ متر مربع را تشکیل می دهد.

طراحی فضای بیرونی و پاسیو
                                                                  طراحی فضای بیرونی و پاسیو

دیوارهای مرزی دو طرفه مانند دو دیوار حائل محصور شده و ویلا باید با توجه به این دیوارها طراحی شود. از آنجا که طرح ویلا ، مرتبط به فضای ساخته شده می باشد می تواند از دو طرف دیگر (دیوارهای مرزی جنوبی و شمالی) بدون هیچ پنجره ای (به این ترتیب نور و تهویه) لمس کند و یا مشاهده کند. با توجه به این چالش، طرح کلی به سمت اقیانوس (غرب) هدایت شد. علاوه بر این، مساحت آن به صورت تصادفی قرار داده شده و با برش ها، آبراه ها، حیاط ها و جلوی پنجره ها در این دو دیواره مرزی قرار گرفته اند. دو حیاط داخلی نورگیر  ایجاد شده است.

طراحی مدرن داخلی ویلا
                                                                        طراحی مدرن داخلی ویلا

طرح کلی دیوارها با امتداد فضایی بدون محدودیت برنامه ریزی شده بود. به این ترتیب هر اتاق از نظر دید به دریا، نور و تهویه مناسب کاملا تضمین شده است. سه طبقه با دو اتاق خواب برای خانواده و دوستان وجود دارد و سالن های بزرگ، ناهار خوری و فضای غذا خوردن که برای صاحب خانه که آشپزی پرشور است بسیار هیجان انگیز می باشد.

نورپردازی مدرن در طراحی فضای داخلی
                                                               نورپردازی مدرن در طراحی فضای داخلی

ویلا با ۳ طبقه و دو ورودی طراحی شده است، یک ورودی رو به شرق و یک ورودی رو به جنوب می باشد که هر دو چشم اندازی فوق العاده و دارای پارکینگ در سمت جلویی ویلا و سالن انتظار و آشپزخانه و غذاخوری در طبقه همکف می باشد. استخر فوق العاده بزرگ با حمام آب گرم رو به اقیانوس  طراحی شده است. طبقه اول شامل دو اتاق خواب که به سوئیت راه دارند و دو استخر بزرگ شخصی ، حمام، سالن اصلی می باشد.

دیزاین لوکس و مدرن
                                                                دیزاین لوکس و مدرن

اتاق خواب اصلی بیشتر شبیه به یک آپارتمان شخصی است که در آن تمام نیازهای ضروری خانواده تامین می‌شود. این اتاق یک سالن اصلی به همراه یک حیاط، انباری (مجهز به قهوه ساز، قابل حمل ، یخچال و غیره)، استخر سرپوشیده، دستشویی و دوش (حمام شیشه ای) و غیره می باشد.

طراحی اتاق خواب ویلا
                                                        طراحی اتاق خواب ویلا

طبقه دوم شامل دو اتاق خواب، سالن اصلی و بار و سالن ناهارخوری و دارای صندلی در تراس جلویی می باشد. همه طبقات با استفاده از پله و آسانسور به هم وصل شده اند. نقطه کانونی این ویلا، دید فوق العاده به اقیانوس از طبقات آن می باشد. پرده های رنگی و مبلمان و تزئینات سفارشی که دارای رنگ‌های خنثی (نقره ای و سفید) می باشد. سنگ های خاکستری طبیعی برای کف استفاده می شود و دیوارهای جانبی با سنگ‌های خاکستری نقره ای پوشیده شده است، در حالی که سقف سفید و بخشی از قسمت‌ها چوبی می‌باشد. هر اتاق دسترسی بصری و فیزیکی به محیط بیرون دارد. مبلمان از برندهای ایتالیایی می‌باشد. فرش ها و لامپ ها همه دست ساز هستند. بسیاری از عکس‌ها از خیابان های قدیمی بحرین که به عنوان هنر بر روی دیوار نصب شده‌اند. همانطور که قبلا ذکر شد، تاکید بیشتر بر روی مقیاس، نسبت و یکپارچه سازی ویلا از دکوراسیون مهم‌تر بوده است.

طراحی اتاق نشیمن در ویلا
                                                                 طراحی اتاق نشیمن در ویلا

برای مشاوره و انجام پروژه های خود با ما تماس بگیرید.

                                                                                         مهندس فرهمند

                                                      مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

                                  مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *