چند قدم تا ساختن ویلای مدرن

اگر قصد طراحی ویلا و ساخت ویلای مدرن را دارید در این مقاله با سیتاک همراه باشید تا نکاتی را در این زمینه با هم مرور کنیم. طراحی ویلا از جمله تخصص های اصلی شرکت سیتاک است. از این رو امروز قصد داریم تا در مورد سبک طراحی ویلا به صورت مدرن با شما صحبت کنیم. همانطور که می دانید طراحی و اجرای ویلا یکی از تخصصی ترین مشاغل در حوزه ساختمان است. نگاه سیتاک در طراحی ویلا ابتدا ایجاد ارزش افزوده در این پروسه است و سپس خلق پروژه ای که باعث تحسین همگان شود. بنابراین امروز نیز با سیتاک همراه باشید تا برخی از خصوصیات ویلای مدرن را بررسی کنیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با تلفن های زیر تماس بگیرید.

آتلیه طراحی: ۸۸۶۷۹۸۱۰-۰۲۱

مهندس فرهمند: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

طراحی ویلا 29
طراحی ویلا ۲۹

قدم اول: یک شرکت طراحی لوکس انتخاب کنید

ویلای مدرن: از اساسی ترین اقداماتی که شما می توانید انجام دهید این است که در ابتدا شرکت های متخصص در امر طراحی ویلا را گزینش نمایید. رزومه و نمونه کارهای طراحی ویلای آنها را بررسی نمایید و هر شرکتی که در زمینه ویلای مدرن نزدیک به سلیقه ی شما کار کرده بود را انتخاب نمایید. شما می توانید نمونه کارهای سیتاک در طراحی ویلا را از اینجا مشاهده نمایید.

پس از اینکه انتخاب کردید کدام شرکت توانایی طراحی و اجرای ویلای شما را دارد جلسات مشاوره ی اولیه را ترتیب دهید. این جلسات به شما کمک میکنند تا بتوانید از ایده های آرشیتکت ها استفاده کنید. در طراحی ویلا خلاقیت آرشیتکت حرف اول را می زند. ممکن است ایده هایی در جلسات مشاوره مطرح شود که بتواند دورنمای خوبی برای طراحی ویلا به شما دهد.

منظور سیتاک از ایده های اولیه کانسپت ویلای شما در طراحی است. ممکن است محل قرارگیری ویلای شما این پتانسیل را داشته باشد که از سبک های دیگر طراحی ویلا نیز استفاده شود. مطمئناً ویلاهای ساحلی می توانند کانسپت و مفهوم کاملاً متفاوتی نسبت به ویلاهای جنگلی داشته باشند و احساس متفاوتی را منتقل کنند. همانطور که زندگی و سکونت در ویلای مدرن ساحلی با ویلای مدرن جنگی متفاوت است. سیتاک افتخار دارد تا با نمونه کارهای ارزشمند در طراحی ویلا مشاور شما در این امر باشد.

با کارشناسان سیتاک در ارتباط باشید.

طراحی لوکس ویلا
طراحی لوکس ویلا

قدم دوم: سطح اجرای ویلای مدرن را مشخص نمایید

شما اختیار کامل دارید که هر چقدر که دلتان میخواهد برای ویلای خود هزینه نمایید. منظور سیتاک از تعیین سطح اجرای ویلا این است که مشخص کنید از چه درجه ای از متریال برای ساخت ویلای مدرن استفاده خواهید کرد. اگر مکان جغرافیایی ویلای شما این ارزش را دارد که برایش خوب هزینه کنید میتوانید از متریال لاکچری در بخش نازک کاری استفاده نمایید.

اگر فکر می کنید لازم نیست متریال لاکچری را به ویلای خود راه دهید میتوانید از متریال های متوسط تر استفاده کنید. در این صورت می توانید هزینه های به مراتب کمتری برای ویلای خود برآورد کنید. البته کمتر هزینه کردن به معنی اجرایی بی کیفیت نیست. لزوماً ویلاهای لاکچری از متریال های لاکچری استفاده نمی کنند. مهم ذوق و سلیقه طراح و دیزاینر است که می تواند ویلای شما را لاکچری طراحی و اجرا کند.

به عنوان مثال خرید یک ست شیرآلات برای ویلا می تواند بین ۵۰۰ هزار تومان تا چند میلیون برای شما آب بخورد. این انتخاب شماست که چه نوع شیرآلاتی را مناسب تر بدانید. یا استفاده از سقف های کناف بجای سقف های رابیتس و گچکاری می تواند هزینه های ساخت ویلا را کاهش دهد. به هر ترتیب انتخاب سبک دکوراسیون داخلی و ساخت ویلا یکی از ارکان برآورد اولیه هزینه های شماست.

معمولاً سبک های مینیمال هزینه های سبک تری نسبت به سبک های مدرن و کلاسیک دارد. زیرا می توانید نور و رنگ را در این سبک بیشتر نمایان کنید. استفاده از نورهای ساده خطی تاثیر بسزایی در زیبایی ویلا دارند، ضمن اینکه هزینه های زیادی روی دستتان نمی گذارد.  بررسی شرایط مالی پروژه یکی از خدمات مهم سیتاک در طراحی ویلا است. با سیتاک همراه باشید.

طراحی ویلا 30
طراحی ویلا ۳۰

قدم سوم: مجوزهای لازم را اخذ نمایید

برای اینکه بتوانید ویلای مدرن مهندسی را طراحی و اجرا نمایید علاوه بر مشاوره شرکت های مهندسی به مجوز های مربوطه نیاز خواهید داشت. البته ممکن است در روستاها و برخی از مناطق بتوانید ویلایی بدون مجوز نیز بسازید ولی این امر ضمانتی برای اجرای با کیفیت و مهندسی نخواهد داشت. بهتر است از همان اول با خودتان روراست باشید.

سازمان نظام مهندسی و شهرداری منطقه ی محل قرارگیری ویلا ۲ ارگانی هستند که می بایست نقشه های ویلای شما را تایید کنند. سازمان نظام مهندسی به لحاظ فنی و تخصصی روی نقشه های سازه و تاسیسات نظارت می کند و شهرداری ها نیز مباحث مربوط به معماری و سطح اشغال را بررسی و نظارت می کنند. در عین حال شما به مجوز های هر ۲ سازمان نیاز خواهید داشت.

روال کار اخذ مجوز های لازم به این صورت است که ابتدا با تکمیل نمودن مدارک نسبت به تعیین سطح اشغال و دستور نقشه اقدام می کنید. پس از اینکه دستور نقشه معماری از سوی شهرداری صادر شد می توانید نقشه های معماری را به شهرداری ارائه نمایید. به طور حتم نقشه های معماری ویلای شما می بایست مطابق با ضوابط روز شهرداری منطقه باشد.

اگر ضوابط در طراحی رعایت شده باشد نقشه ی معماری ویلای شما تایید می شود. پس از اینکه فیش عوارض نوسازی ویلا را دریافت و پرداخت کردید می توانید نسبت به طراحی و آماده سازی نقشه های دیگر مانند سازه و تاسیسات اقدام کنید. در این مرحله تایید سازمان نظام مهندسی را نیاز دارید. آزمایش خاک نیز یکی از مراحلی است که برای دریافت مجوز لازم است. سیتاک کلیه این مراحل را تا دریافت مجوز ساخت برایتان انجام می دهد.

با همکاران ما در بخش مشاوره تماس بگیرید.

آتلیه طراحی: ۸۸۶۷۹۸۱۰- ۰۲۱

مهندس فرهمند: ۰۱۹۱۸۲۰۶۲۹۸

طراحی نما در ویلا مدرن
طراحی نما در ویلا مدرن

قدم چهارم: انتخاب صحیح پیمانکار اجرا

حالا که مجوز ساخت ویلا را دریافت کردید نوبت به شروع پروژه می رسد. ۲ راه اصلی برای اجرا ویلا وجود دارد. اول اینکه تمامی مراحل اجرا، از بعد از مجوز را به یک شرکت واگذار نمایید. معمولاً شرکت های تخصصی اجرای ویلا به صورت مدیریت پیمان با شما کار میکنند. مدیریت مالی و زمانی و کیفی پروژه ی شما در ازای دریافت درصدی از کل هزینه های اجرایی مبنای مدیریت پیمان است.

این روش بسیار برای شما به صرفه خواهد بود. زیرا شما می توانید به صورت مستقیم در جریان خرید متریال ها باشید. خودتان آنها را تهیه نمایید و از این شفافیت در جهت صرفه جویی مالی استفاده کنید. یکی از مزیت های دیگر مدیریت پیمان این است که شما با یک نفر یا یک مجموعه طرف حساب هستید. کلیه حساب ها و مسئولیت های اجرایی و کیفی پروژه را از یک مجموعه می خواهید.

روش دوم استفاده از پیمانکار در هر بخش است. شما می توانید در ساخت ویلای مدرن خود و در هر بخش از یک پیمانکار اجرایی استفاده نمایید. گودبرداری، اجرای اسکلت، دیوارکشی و بنایی، گچ کاری، نمای ویلا، اجرای سقف آردواز، عایق کاری، تاسیسات برق و مکانیک، صنایع چوبی و دکوراتیو و ….

در این روش شما می بایست با تمام اکیپ ها و پیمانکاران به صورت مجزا قرارداد ببندید. زمان حضور و آماده شدن زیرکار آنها را مشخص نمایید تا آنها بتوانند بدون معطل شدن برای گروه های دیگر کار خود را آغاز نمایند. روش استفاده از پیمانکار خوب است ولی برای زمانی که خودتان وقت کافی برای حضور همیشگی در کارگاه ساختمانی را داشته باشید. پیمانکاران کار خود را انجام می دهند ولی چون پروژه شما با پیمانکاران زیادی پیش می رود می بایست حضور شما زمینه را برای اجرایی بی نقص فراهم نماید.

طراحی داخلی ویلای مدرن
طراحی داخلی ویلای مدرن

قدم پنجم: اخذ پایانکار

همانطور که می دانید تمام پروژه های ساختمانی در کشور پس از اجرای نهایی نیازمند اخذ پایانکار هستند. اگر در بخش اجرا مطابق با نقشه های مصوب، ویلا را اجرا کرده باشید مشکلی نیست. کارشناسان شهرداری پس از بازدید و بررسی پروژه شما، پایانکار را صادر می کنند و شما می توانید برای ویلای خود سند تک برگ نیز دریافت کنید.

ولی اگر مطابق با نقشه ها اجرا نکرده باشید ممکن است در صدور پایانکار با مشکل مواجه شوید. معمولاً اگر خلافی که در اجرا مرتکب شده اید مربوط به اضافه متراژ ساخت نباشد با جریمه نقدی مشکل حل می شود. ولی اگر در محاسبات متراژ های مفید و غیر مفید اشتباهی رخ داده باشد ممکن است با حکم تخریب مواجه شوید.

در هر صورت شرکت سیتاک از لحظه ای که تصمیم به ساخت ویلا گرفتید در کنار شماست و خدمات زیر را ارائه می نماید.

مشاوره اولیه رایگان

اخذ جواز ساخت ویلا

طراحی نقشه های تخصصی ویلا

اجرا به صورت مدیریت پیمان

اخذ پایانکار

با همکاران ما در بخش مشاوره تماس بگیرید.

آتلیه طراحی: ۸۸۶۷۹۸۱۰- ۰۲۱

مهندس فرهمند: ۰۱۹۱۸۲۰۶۲۹۸

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :