چگونه ویلایی ارزان بسازیم؟

تصویر سه بعدی ویلای ارزان قیمت و بسیار زیبا

ساخت ویلا ارزان
ساخت ویلا ارزان

طراحی ویلا یکی از تخصص های سیتاک است. همانطور که می دانید شما با هر بودجه ای، متناسب با متراژ و امکاناتی که از یک ویلا انتظار دارید، می توانید ساخت ویلا را انجام دهید. ویلاهای لوکس و لاکچری مطمئناً هزینه های بسیار بیشتری نسبت به طراحی و اجرای ویلاهای معمولی خواهند داشت. متراژ بنای مفید نیز در هزینه های نهایی شما به صورت مستقیم تاثیر گذار است.

طراحی ویلا مدرن آنهم با متراژی حدود ۱۵۰ متر مربع می تواند هزینه های منطقی تری نسبت به طراحی ویلا کلاسیک روی دستتان بگذارد. به هر حال انتخاب با شماست. شما می توانید بر اساس بودجه ی خود تصمیم گیری کنید. سیتاک همیشه مشاور شماست تا بتوانید بر اساس میزانی که قصد دارید هزینه نمایید، بهترین پیشنهادات را داشته باشید. طراحی ویلا در سیتاک یک امر کاملاً تخصصی است. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

نمای داخل ویلای نزدیک ساحل با متریال چوب و کناف

ساخت ویلا ارزان
ساخت ویلا ارزان

انتخاب زمین مناسب:

برای طراحی و اجرای ویلا اولین کاری که باید انجام دهید این است که زمین مناسبی را انتخاب و خریداری نمایید. منظور از زمین مناسب این است که اولاً در بافت شهری یا روستایی باشد تا بتوانید جواز ساخت آنرا اخذ نمایید و ثانیاً دارای شیب خیلی زیادی نباشد. نکاتی مانند انشعابات نیز که همچنان به قوت خود باقی است. زمین شما باید دارای انشعاب برق و آب و گاز باشد. البته ارزش زمین و هزینه هایی که می بایست برای خرید زمین انجام دهید در مناطق مختلف، کاملاً متفاوت است.

 ما در سیتاک عقیده داریم که با طراحی ویلا به سبک مورد نظر شما و بر پایه ی اصول و قواعد اینکار، می توانیم ارزش افزوده ی بسیار مناسبی برای زمین شما ایجاد نماییم. بنابراین لزومی ندارد که زمین های گران قیمت را برای خرید انتخاب نمایید. شما در زمین های ارزان قیمت، ولی در ابعاد مناسب نیز می توانید شاهکاری خلق نمایید که برایتان ارزش افزوده به همراه داشته باشد. سیتاک همچنان مشاور شما در طراحی ویلا است.

ویلای دو طبقه نزدیک ساحل دارای ماژول انرژی خورشیدی

ساخت ویلا ارزان
ساخت ویلا ارزان

طراحی با کیفیت:

اقدام موثر بعدی که می بایست انجام دهید این است که به دنبال گزینه های مناسبی برای طراحی ویلا باشید. شما می توانید با هر هزینه ای که مایل هستید ویلا طراحی نمایید. می توانید از دانشجویان معماری که حتی با هزینه های ناچیز هم حاضرند پروژه ی شما را طراحی کنند، همکاری را آغاز نمایید. ولی موضوع اصلی اینجاست که شما با طراحی چه چیزی به دست خواهید آورد؟ حتماً شما نیز با سیتاک هم عقیده هستید که طراحی ویلا یکی از مهمترین کارها برای ساخت و تجهیز یک ویلای با کیفیت است.

اگر در این مرحله تنها به هزینه ها فکر کنید و با مجموعه ها و افراد بدون کیفیت و رزومه کار کنید، مطمئن باشید در اجرا می بایست بیشتر هزینه نمایید. ضمن اینکه ممکن است اساساً کیفیت نقشه ها و فضاهایی که در نقشه ی معماری طراحی می شود، آنچیزی نباشد که برایتان شگفتی خلق نماید. سیتاک با سالها تجربه در طراحی ویلا و با بیش از ۱۰۰ پروژه ی طراحی شده در کشور آماده ی ارائه ی مشاوره ی رایگان به شماست. با کارشناسان سیتاک در ارتباط باشید.

نقشه ها:

طراحی ویلا صرفاً به طراحی نقشه های معماری ختم نمی شود. شما برای ساخت ویلا نیاز به ۵ نقشه اجرایی خواهید داشت. نقشه ی معماری، نقشه ی سازه، نقشه های تاسیسات برق و مکانیک و نقشه ی نما از جمله نقشه های مورد نیاز شما هستند. بنابراین مقوله ی طراحی اهمیت بسیاری دارد. پیشنهاد می دهیم فکر صرفه جویی و کم هزینه کردن در این بخش را از سر خود بیرون کنید.

شما با صرف هزینه های منطقی بر اساس رزومه و نمونه کارهای گزینه های مختلف، می توانید از میان آنها بهترین شرکت طراحی ویلا را انتخاب نمایید. فرقی نمی کند هدف شما طراحی ویلا کلاسیک است یا سبک مدرن را بیشتر می پسندید. مهم این است که در طراحی ویلا اهداف اصلی شما محقق شود.

بهترین حالت:

یکی از موارد بسیار مهم در بحث طراحی ها این است که طراحی نقشه های معماری با طراحی نقشه های سازه و تاسیسات دارای هماهنگی باشد. ممکن است آرشیتکت پروژه فضاهایی را پیش بینی کرده باشد که در مرحله ی اجرا، نقشه های سازه اجازه ندهد که دقیقاً همان فضاها شکل بگیرند. بنابراین هماهنگی در نقشه های یک ویلا، می تواند خیلی مهم و تاثیر گذار در روند اجرای پروژه باشد.

از آن گذشته شما می بایست به دنبال شرکت هایی باشید که نقشه های اجرایی برای شما طراحی نمایند. ممکن است بخواهید طراحی ویلا مدرن را در زمین خود اجرا نمایید. اگر نقشه هایی که از این سبک در طراحی دریافت می نمایید، اجرایی نباشند، می بایست حتی تا ۲ برابر نیز هزینه نمایید تا شبیه به آنچیزی که انتظار داشتید، ساخته شود. طراحی ویلا را مهم بدانید، زیرا همه چیز از طراحی منحصر به فرد آغاز می شود.

اجرای ویلای دو طبقه از نمای جلو

ساخت ویلا ارزان
ساخت ویلا ارزان

انتخاب تیم اجرایی مناسب:

پس از اینکه مراحل طراحی را به سلامت طی نمودید، می بایست به دنبال تیم خوشنامی که دارای رزومه ای قوی است، باشید. این وظیفه ی شماست که گروه ها و شرکت های اجرایی را پیدا کنید، با آنها جلساتی برگذار کنید و با دیدن نمونه کارهای آنان، آنها را ارزیابی نمایید. پیشنهاد می دهیم از ابتدای آغاز کار و قبل از مراحل طراحی ویلا، با شرکت هایی همکاری نمایید که خودشان هم طراحی و هم ساخت ویلا را انجام می دهند.

در این صورت شما از آغاز تا انتهای پروژه فقط با یک تیم اجرایی کار می کنید. تمام مسئولیت های اجرایی را از یک تیم می خواهید و خیلی درگیر جزئیات اجرایی نخواهید بود.

انتخاب تیم اجرایی مناسب از این جهت اهمیت دارد که با داشتن تجربه و رزومه ی عالی، می توانید انتظار داشته باشید که مراحل ساخت ویلای شما دقیقاً طبق قرارداد انجام شود. یکی از خسارت هایی که ممکن است به شما وارد شود، این است که پروژه در زمان تعیین شده، تمام نشود. هر وقفه ای می تواند برای شما یک خسارت محسوب شود.

زیرا شما می بایست هزینه های جاری در کارگاه ساختمانی را پرداخت نمایید. حداقل می توان گفت که طولانی شدن زمان اجرا می تواند برنامه های شما برای بهره برداری از ویلا را بهم بریزد. ضمن اینکه تیم اجرایی نا مناسب ممکن است در اجرای با کیفیت پروژه نیز تاثیر معکوس و منفی داشته باشد.

شرکت های اجرا و ساخت ویلا فعالیت هایی مانند تسطیح زمین، دیوارکشی، ساخت فنداسیون و سازه، اجرای مراحل سفت کاری و دیوار کشی، اجرای تاسیسات برق و مکانیک، اجرای مراحل نازک کاری، نصبیات پروژه و طراحی دکوراسیون داخلی را انجام خواهند داد.  کافی است نیازها و سلایق خود را در اجرای دکوراسیون و محوطه سازی نیز به آنها بگویید.

شرکت سیتاک طراح، ایده پرداز و مجری پروژه های ویلایی در سراسر کشور

نمایی سه بعدی از ویلایی با سیمان و چوب و متریال ارزان

ساخت ویلا ارزان
ساخت ویلا ارزان

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *