چگونه ویلایی با کیفیت بسازیم؟

ساخت ویلایی با کیفیت

اگر قصد طراحی ویلا و ساخت ویلایی با کیفیت را دارید در این مطلب همراه سیتاک باشید تا این موضوع را از جهات بسیاری بررسی نماییم. برای اینکه بتوان واژه ی با کیفیت را برای ویلای خاصی به کار برد می بایست آیتم های کیفیتی فراوانی در طراحی و ساخت رعایت شده باشد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امروز تمام این فاکتورها را بررسی می کنیم تا بتوانیم وجه تمایز ویلاهای معمولی ویلاهای با کیفیت را بدانیم. ممکن است شما خواهان خرید ویلایی آماده باشید و اصلاً قصد طراحی و اجرا ویلای خود را نداشته باشید. در این صورت نیز این مطلب برایتان مفید خواهد بود. کافی است با سیتاک همراهی کنید تا این موضوع را بسیار شفاف بررسی نماییم.

ساخت ویلایی با کیفیت
ساخت ویلایی با کیفیت

کیفیت در طرح:

یکی از مهمترین اقداماتی که شرکت های طراحی ویلا انجام می دهند طراحی پلان معماری است. در طراحی نقشه های ویلا کیفیت معنا و مفهوم مشخصی ندارد. ولی آیتم هایی وجود دارد که یک ویلا را به لحاظ نقشه های معماری از ویلاهای دیگر متمایز می سازد. اگر می خواهید ویلای مورد نظر خودتان را طراحی و اجرا نمایید می بایست تمام نظرات و سلایق خود را در طراحی پلان با آرشیتکت پروژه در میان بگذارید.

تفکیک فضاهای خصوصی از عمومی یکی از این آیتم ها است. شما می خواهید در ویلایی سکونت کنید که تفکیک فضاها آنرا با کیفیت می کند. بنابراین طراحی فضای اتاق پذیرایی یا سالن نشیمن می بایست با دسترسی برای اتاق خواب ها متمایز باشد. این نکته فقط توسط تیم ها و گروه های تخصصی طراحی ویلا رعایت می شود.

اگر طراحی ویلا کلاسیک طبق سلایق شماست بازهم می بایست فضاهای اصلی خصوصی مانند اتاق خواب ها از فضاهای عمومی که برای دسترسی میهمانان تعریف شده است جدا کنید. طراحی ویلا مدرن نیز همین شکل است. شما می توانید در ویلاهای خاص و لاکچری پلان را به صورت دوبلکس طراحی نمایید. اتاق خواب ها را به طبقه بالایی منتقل نمایید و طبقه ی همکف را برای فضاهای عمومی طراحی کنید.

راحتی دسترسی به فضاهای مختلف و میزان نورگیر بودن ویلا نیز از آیتم های دیگر کیفیت نقشه های معماری است. هر چه سعی کنید نور طبیعی خورشید در روز را بیشتر به ویلای خود راه دهید، نقشه های ویلا با کیفیت تر خواهد شد. یادتان باشد تک تک فضاها می بایست از نور طبیعی برخوردار باشند.

اتاق خواب ها، اتاق نشیمن و سالن اصلی پذیرایی حتماً می بایست نورگیر اختصاصی داشته باشند. با تعبیه یک یا چند پنجره در ابعاد دلخواه در تمامی این فضاها می توانید کیفیت پلان معماری را بیشتر نمایید.

طراحی پلان معماری
طراحی پلان معماری

کیفیت در طراحی تاسیسات:

شاید این بخش از پکیج طراحی ها از طراحی معماری نیز مهمتر باشد. همانطور که می دانید قلب ویلای شما تاسیسات ویلا است. اگر در مراحل طراحی تاسیسات ویلا سعی کنید دست طراحان را باز بگذارید و به پیشنهاد مدرن و بروز آنها دقت کنید درخواهید یافت که سیستم های نوین تاسیساتی به بازار آمده اند که در کیفیت ویلای شما بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

سیستم های گرمایشی مانند گرمایش از کف یا سیستم های تهویه مطبوع برای سرمایش ویلا از این دست تاسیسات نوین می باشند. هر چند که شما می توانید به دلیل کنترل هزینه ها از سیستم های سنتی مانند پکیج و رادیاتور برای گرمایش و اسپیلت ساده برای سرمایش نیز استفاده کنید. ولی اگر خواهان داشتن ویلایی با کیفیت هستید کمی بیشتر هزینه نمایید و بهترین تاسیسات برای ویلا را انتخاب نمایید.

طراحی تاسیسات با کیفیت صرفاً به سیستم های سرمایش و گرمایش بر نمی گردند. در طراحی تاسیسات آبرسانی و فاضلاب و حتی سیستم آبیاری قطره ای برای گیاهان محوطه نیز پیشرفت های چشم گیری در این سالها حاصل شده است. شما می توانید با مشورت با کارشناسان سیتاک اطلاعات خود در این زمینه را بروز نمایید. سیستم های هوشمند تصفیه استخر یا مباحث مربوط به ذخیره سازی انرژی و گرم کن های اتوماتیک آب استخر نیز از پیشنهادات دیگر سیتاک برای بالا بردن کیفیت ویلای خاص و لاکچری شماست.

در خاطر داشته باشید هرچقدر که بخواهید می توان کیفیت طراحی و اجرای ویلا را بالا برد. ولی ممکن است به هزینه های اجرایی آن فکر کنید. سیتاک بهترین ایده ها را با کمترین هزینه های اجرایی به شما پیشنهاد خواهد داد. با سیتاک همراه باشید.

کیفیت در طراحی تاسیسات
کیفیت در طراحی تاسیسات

انتخاب محل ساخت ویلا:

یکی از مواردی که زیاد به آن توجه نمی شود مکانی است که در آن ویلای جدید شما احداث می شود. این مکان را می بایست از نظر آیتم های گوناگون بررسی نمایید. شرایط آب و هوایی منطقه ای و همچنین سطح فرهنگ بومیان ساکن در آن منطقه ۲ آیتم اصلی در این انتخاب هستند.

حتماً شما نیز مکانی را برای ویلا در نظر گرفتید که بسیار خوش آب و هوا می باشد. دقت داشته باشید که این شرایط اقلیمی و آب و هوایی مختص به یک یا ۲ فصل نباشد. شما ممکن است در کل طول سال بخواهید از ویلای خود بهره ببرید. بنابراین مناطقی را برای ساخت ویلا انتخاب نمایید که بتوانید بیشترین تعداد روزهای سال را در آن اقامت داشته باشید. معمولاً ویلاهای مدیترانه ای این خاصیت را دارند.

انتخاب محل ساخت ویلا
انتخاب محل ساخت ویلا

استفاده از نوع سازه ی با کیفیت:

سازه های مختلفی را می توانید برای ویلایتان در نظر بگیرید. ولی بهترین و با کیفیت ترین سازه، سازه ای است که با شرایط اقلیمی مکان ویلای شما بیشترین سازگاری را داشته باشد. گاهی ممکن است این سازگاری با سازه های فلزی قابل اجرا باشد که در مناطق خشک پیشنهاد می شود. گاهی نیز سازه های بتنی پیشنهاد می شود که می توانید از آنها در مناطق مرطوب و بارانی نیز استفاده نمایید.

نوع اجرای سازه ها نیز می بایست توسط یک تیم متخصص مجری سازه ای تایید شود. یادتان باشد هر پیمانکاری برای اجرای سازه ی پروژه ی شما مناسب نیست. گاهی اوقات کارفرمایان محترم فقط از روی پیش فاکتور هزینه ها اقدام به انتخاب پیمانکار می کنند که امری بسیار اشتباه است. شما می بایست از تیم اجرای سازه برگه ی تایید کیفیت اجرا را بخواهید که توسط سازمانهای بازرسی سازه ای صادر می شود.

استفاده از سازه های با کیفیت
استفاده از سازه های با کیفیت

انتخاب متریال های با کیفیت:

در مراحل انتخاب مکان ویلا و پکیج طراحی نقشه ها سعی کردیم کیفیت را بالا ببریم. حال که به مرحله ی نهایی ساخت ویلا رسیده ایم می بایست ابتدا لیستی از متریال های مورد نیاز در مراحل مختلف را تهیه نماییم. در هر مرحله شما به متریال و مصالح گوناگون و متفاوتی نیاز خواهید داشت.

انتخاب سیمان و گچ و مصالحی از این دست خیلی چالش برانگیز نیست. ولی در انتخاب نوع لوله های آب سرد و گرم، انتخاب پمپ ها و دستگاه های تاسیساتی دقت بسیاری به خرج دهید. شما از این متریال ها در مراحل سفت کاری استفاده خواهید کرد. در زیر لیست متریال هایی که می بایست در کیفیت آنها وسواس داشته باشید را قرار می دهیم.

۱ – پنجره های دو جداره

۲ – لوله های آب و پمپ های آب

۳ – درب ورودی و محصولات چوبی

۴ – شیرآلات بهداشتی

۵ – سیم و کابل و تجهیزات برقی

۶ – سنگ یا متریال برای پوشش کف ویلا

دقت داشته باشید اگر اجرای پروژه را به گروه ها یا شرکت های تخصصی واگذار نمایید می توانید کنترل بسیار بهتر و بیشتری به بحث کیفیت داشته باشید. اولاً که می توانید در مرحله قرارداد اجرا نوع درجه کیفی اجرا را قید نمایید و پس از پایان هر مرحله بر اساس گزارش های تیم اجرایی آیتم های کنترل کیفیت را تایید نمایید.

ثانیاً شرکت های تخصصی خودشان ماموران و کارپردازان خرید مجزا دارند که متریال های متفاوت را با مشورت و صلاحدید شما خریداری می کنند. بنابراین در هر مرحله با توجه به کیفیت متریال ها و هزینه هایی که برای شما خواهد داشت، می توانید انتخاب متریال ها را به راحتی و با مشاوره تیم اجرایی انجام دهید.

انتخاب متریال های با کیفیت در طراحی ویلا
انتخاب متریال های با کیفیت در طراحی ویلا

کیفیت در محوطه سازی:

در این بخش نیاز نیست خیلی هزینه کنید. کافی است بر اساس نظرات و رهنمود های کارشناس کشاورزی گل ها و گیاهان و درختان مورد علاقه تان را با فواصل مشخص از یکدیگر بکارید. در بخش تاسیسات توضیح دادیم که سیستم های آبیاری قطره ای بسیار مفید هستند.

دلیل این امر این است که هم مصرف آب را بسیار کاهش می دهند و هم بر اساس نیاز هر گیاه آبرسانی را انجام می دهند. اگر می خواهید ویلایی لوکس و با کیفیت داشته باشید می بایست سیستم های هوشمند را وارد طراحی و اجرای ویلای خود کنید.

سیتاک مشاور و مجری ایده های برتر در طراحی و ساخت ویلاهای با کیفیت است.

کیفیت در محوطه سازی در طراحی ویلا
کیفیت در محوطه سازی در طراحی ویلا

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *