اصول خانه تکانی شب عید چیست؟

اصول خانه تکانی شب عید چیست؟

اصول خانه تکانی شب عید چیست؟

با توجه به نزدیک شدن به روزای آخر سال و شروع سال جدید که امیدوارم برای همه ی شما ساله خوبی باشه، سیتاک قصد داره تا در چند مقاله در دسته بندی عمومی در مورد خانه تکانی با شما صحبت کنه. امری که هر سال طبق سنت زیبای ما ایرانیها برای نو شدن و تازگیه خونه هامون انجام میشه و هر نقطه از ایران سبک مربوط به خودش رو داره.

در این مقاله بیشتر در مورد اصول خانه تکانی صحبت می کنیم. شاید براتون سوال باشه که مگه خانه تکانی هم اصول داره؟ باید در جواب عرض کنم که بله. اگر میخواهید امسال کمتر از پارسال زمان و پول و انرژی بذارید و همون نتیجه پارسال رو بگیرید می بایست اصولی خانه تکانی کنید. با سیتاک همراه باشید.

خانه تکانی
خانه تکانی

اصل اول؛ عجله نکن:

گاهی اوقات عجله کردن خانومای خونه و داشتن حساسیت برای نظافت منزل کار دستشون میده و به قول معروف همه کارا میپیچه تو هم. اگه می خواهید این اتفاق نیفته باید برنامه ریزی کنید. پس یادتون باشه عجله نکنید. معمولاً برای یک واحد آپارتمان ۸۰ متری در تهران چیزی حدود ۱۲ روز زمان نیاز داره برای اینکه همه چیز برق بیفته. البته بگذریم از خانومایی که از افراد متخصص کمک میگیرن و ۲ روزه خونه رو عین دسته گل می کنن. آخرشم به دلشون نمیچسبه و دل چرکین وارد نوروز میشن.

اصل دوم؛ برنامه ریزی:

برای داشتن برنامه نظافت نیاز نیست مدیریت خونده باشید یا تو سمینار برنامه ریزی شرکت کنید. کافیه که منزل رو به چند منطقه تقسیم کنید. آشپزخانه، سالن اصلی یا همون پذیرایی، اتاق خواب ها، حمام و سرویس و …

شما برای جلوگیری از سردرگمی و اتلاف وقت میبایست به اندازه ی متراژ هر قسمت غیر از آشپزخانه توجه کنید. معمولاً بحث آشپزخانه در خانه تکانی جدا است. یه دنیا کار فقط توی آشپزخانه ریخته و ۵ روز از اون ۱۲ روز مربوط به آشپزخانه است.

بعد از اینکه خونه رو منطقه بندی کردید از قسمت های کم تردد تر شروع کنید و ابتدا تمیزکاری را از سقف آغاز کنید. اگه برای شب عید بحث بازسازی ساختمان را ندارید میتوانید یک رنگ ساده به دیوارها بزنید. حتی ممکنه شما از رنگ هم استفاده نکنید و قصد کاغذ دیواری کردن رو داشته باشید. به هر حال از مکان های کم تردد تر مانند پذیرایی اصلی و از سقف شروع کنید.

خانه تکانی1
خانه تکانی۱

اصل سوم؛ قر نزن:

همه ما میدونیم که خانه تکانی کاریه که باید انجام بشه. اگه قر بزنیم باید انجام بشه، قر نزنیم و سخت نگیریم هم انجام میشه. فقط این ۲ حالت با هم تفاوت دارن. اگه راحت باشیم و با علاقه این کاررو انجام بدیم هم زودتر تموم میشه و هم زیاد خسته نمیشیم. بعضی وقتا یه خاطره هایی هم شکل میگیره که تا چند سال هر وقت یادمون میفته میخندیم و حال می کنیم. من اگه به جای شما بودم این ۳ اصل طلایی رو حتماً بکار می گرفتم و استفاده می کردم.

با سیتاک همراه باشید…

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :