مینی چیلر

مشاوره و طراحی سیستم های چیلر خانگی و مینی چیلر صنعتی

شرکت سیتاک مشاور، طراح و عرضه کننده ی انواع مینی چیلر از برترین برندهای دنیاست

برای اینکه بخواهیم شما را با مینی چیلر آشنا کنیم تنها ۱۰ دقیقه از زمان شما را لازم داریم. همانطور که می دانید مینی چیلر نیز دستگاهی برای تولید سرمایش است. از اسم آن مشخص است که مینی چیلر نسبت به چیلرها دارای ابعاد کوچکتر و ظرفیت های کمتری هستند. از آنجایی که چیلرها عموما ظرفیت های بالایی دارند در صنعت کارایی آنها بیشتر است. از این رو شرکت های سازنده سیستم های تهویه مطبوع تصمیم گرفتند دستگاه هایی با همان کیفیت ولی مناسب برای متراژهای کمتر و مصارف خانگی طراحی کنند.

مینی چیلر دستگاهی است که نیازی به برج خنک کننده و متعلقات آن ندارد. در واقع مینی چیلرها سردکننده های کوچکی هستند که به صورت بسیار جمع و جور ساخته شده اند و به راحتی و حتی بدون نیاز به موتورخانه قابلیت استفاده در کاربری مسکونی، تجاری، اداری، ورزشی و حتی صنعتی را دارند. همانطور که گفته شد ظرفیت مینی چیلرها از چیلرها کمتر است. بنابراین اگر نیاز به ظرفیت بیشتری داشتید یا از چیلر استفاده کنید یا از چند مینی چیلر به صورت ترکیبی بهره ببرید. این قابلیت استفاده همزمان و بالا بردن ظرفیت مینی چیلرها باعث شده مصارف موردی آنها زیادتر شود.

اساس کار مینی چیلر

همان کار و عملی که چیلر انجام می دهد، یک مینی چیلر قادر است انجام دهد. مینی چیلر تراکمی دقیقا مشابه با چیلر تراکمی عمل می کند. مینی چیلر تراکمی بر پایه ی سیکل تبرید تراکمی دارای کمپرسور، اوپراتور، کندانسور، شیر انبساط و مبرد است و در واقه در سیکل بسته ای مایع مبرد آب را سرد می کند. آب سرد شده از طریق لوله کشی به واحدهای توزیع ارسال می شود و سپس محیط یا فضای مورد نظر خنک می شود. واحدهای توزیع معمولا هواسازها یا فن کوئل ها هستند. آنها آب سرد شده توسط مینی چیلر را از خود عبور داده و از طریق فن هوا را از اطراف لوله های سرد شده عبور می دهند. به این ترتیب هوا خنک می شود و موجب ایجاد یا تولید هوای خنک می شود.

طرز کار:

این اتفاق و طرز کار در سیستم هایی که مبرد آنها آب است به همین صورت می باشد. مینی چیلر تراکمی ابتدا آب را بسیار خنک می کند و سپس آب سرد شده از طریق لوله ها و دستگاه فن کوئل موجب سرد شدن هوای محیط می شود. همین سرد شدن آب می تواند موارد مصرف مینی چیلر را از خانگی به صنعتی تغییر دهد. جایی که برای خنک کردن دستگاه های صنعتی یا بیمارستانی آب سرد شده نیاز است. شرکت سیتاک با بیش از ۳۰۰۰ پروژه اجرا شده ی موفق در سراسر ایران زمینه طراحی و اجرای سیستم های تهویه مطبوع مشاور شما است. شما می توانید سوالات خود را از طریق دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیتاک بپرسید و مناسب ترین دستگاه سرمایش و گرمایش را برای مصارف مورد نظر خود انتخاب نمایید.

شما میتوانید از برخی مینی چیلرها علاوه بر سرمایش، عمل گرمایش را نیز انتظار داشته باشید. در حالت گرمایش یا از خود چیلر به عنوان منبع گرم کننده آب استفاده می شود یا یک منبع گرم کننده ی دیگری مانند پکیج، آب گرم مورد نیاز مصرفی را تامین می نماید. همانطور که آب سرد در لوله ها جریان دارد و فن کوئل هوا را از اطراف لوله ها عبور می دهد و هوا را خنک می کند، برعکس همین عمل نیز باعث تولید و ایجاد هوای گرم می شود و عمل گرمایش نیز اتفاق می افتد. اگر مینی چیلر از طریق سیکل تبرید تراکمی آب گرم را تامین نماید، به آن هیت پمپ سرمایشی ، گرمایشی نیز گفته می شود.

نصب و راه اندازی مینی چیلر

مینی چیلرها وابسته به ظرفیتی که دارند دارای ابعاد و اندازه های مختلفی هستند. شما مبایست پس از مشخص شدن ظرفیت مطلوب و مورد نیاز و خریداری دستگاه مینی چیلر، یونیت کندانسور را روی پشت بام یا روی تراس قرار دهید و از آنجا خط لوله را به فن کوئل یا هواساز انتقال دهید. هر چه این مسیر کوتاه تر باشد بازدهی دستگاه بالاتر و بدیهی است هزینه های شما بابت لوله کشی کمتر است.

بنابراین شما می بایست جای صحیح قرارگیری فن کوئل هل را نیز مشخص کنید. البته همکاران و کارشناسان نصب و خدمات پس از فروش سیتاک این مشاوره ها را به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهند و شما از این بابت نگرانی نخواهید داشت. هزینه هایی که شما در راه اندازی و نصب مینی چیلر خواهید داشت عبارت اند از خرید دستگاه مینی چیلر، خرید هواساز یا فن کوئل به تعداد نیاز، لوله کشی و کابل کشی برق از دستگاه یونیت تا فن کوئل و ایجاد سیکل بسته ای برای چرخش آب.

شرکت سیتاک از هر برندی که شما مایل باشید مینی چیلرهای با کیفیت و با درجه مصرفی انرژی A را در اختیارتان قرار میدهد و همچنین بحث گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز به شما ارائه می دهد.

ظرفیت مینی چیلر

مینی چیلرها معمولا در ظرفیت های بین ۳۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ یعنی ۲/۵ تا ۱۲/۵ تن تبرید ساخته و عرضه می شوند. همانطور که در مقالات سیتاک و در بخش بلاگ مطالعه کردید، شما برای هر ۳۰ متر مربع حدودا ۱ تن تبرید واقعی ظرفیت نیاز دارید. بنابراین کارشناسان سیتاک قبل از هر اقدامی ابتدا عمل ظرفیت سنجی را انجام می دهند تا شما بدانید چه ظرفیت و توانی نیاز دارید و در واقع چه میزانی باید هزینه کنید. در ظرفیت های بالاتر از ۱۲/۵ تن پیشنهاد می کنیم از چیلر استفاده کنید یا مینی چیلرها را به صورت ترکیبی در کنار یکدیگر استفاده نمایید.

 مشاوره و هماهنگی بازدید: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

روال اجرای پروژه
مراحل اجرایی مینی چیلر
طراحی و نیاز سنجی
ظرفیت سنجی و مشاوره خرید از برندهای مختلف
کابل کشی و لوله کشی (مسائل فنی)
نصب ملزومات (فن کوئل و مینی چیلر)
چیلر
چیلر
مینی چیلر
خدمات سیتاک
طراحی ویلا

طراحی کامل نقشه های ویلا با بیش از ۱۰۰ پروژه طراحی شده در کشور

صنایع چوب سیتاک

طراحی و اجرای کلیه خدمات دکوراتیو چوبی اعم از کابینت آشپزخانه و ساخت مصنوعات چوبی

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل خود را با شیوه ها و طرح های خلاقانه انجام دهید.

مشاوره در طراحی و ساخت

سیتاک در کنار شماست و در بخش طراحی تا آخرین روز اجرا مشاور شما خواهد بود.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان های اداری و مسکونی در سبک های کلاسیک و مدرن تخصص سیتاک است.

دکوراسیون مغازه

ارائه جدیدترین طرح ها برای دکوراسیون مغازه شما بر اساس نوع محصولات و طیف مخاطبان شما در جهت افزایش فروش

مقالات
چیلر
چیلر
تحویل چیلر در ایران چگونه است؟

تحویل چیلر در ایران چگونه است؟ همانطور که می دانید شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه تاسیسات تهویه مطبوع (برودتی) است. امروز سیتاک قصد دارد در مورد شرایط تحویل و

ادامه »
چیلر
چیلر
خصوصیات شرکت های مشاوره ای در زمینه چیلر

خصوصیات شرکت های مشاوره ای در زمینه چیلر همانطور که می دانید چیلر یک دستگاه برودتی است که مصارف صنعتی و خانگی دارد. چیلر در دسته تاسیسات برودتی و سیستم

ادامه »
چیلر
چیلر
کدام نوع چیلر را انتخاب کنیم؟

کدام نوع چیلر را انتخاب کنیم؟ قبل از انتخاب چیلر برای ساختمان های مسکونی و همچنین مصارف صنعتی می بایست میزان هوادهی مورد نیاز بر متر مربع کاملاً محاسبه شود.

ادامه »
راه های ارتباطی

۰۲۱-۸۶۰۸۵۶۷۲

۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹

info@sitakdesign.com

آدرس

تهران، ونک، گاندی شمالی، پلاک ۴، واحد ۳

شنبه تا پنج شنبه

از ساعت ۹ تا ۲۰

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ - ۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹