تحویل چیلر در ایران چگونه است؟

تحویل چیلر در ایران چگونه است؟

تحویل چیلر در ایران چگونه است؟

همانطور که می دانید شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه تاسیسات تهویه مطبوع (برودتی) است. امروز سیتاک قصد دارد در مورد شرایط تحویل و راه اندازی چیلر با شما صحبت کند. با سیتاک همراه باشید.

اگر در نقشه های تاسیسات ساختمان خود به این نتیجه رسیده اید که از چیلر به عنوان تهویه مطبوع استفاده کنید می بایست اصول قرارداد های خرید چیلر را در نظر بگیرید. در قرارداد های مربوط به خرید چیلر، نوع چیلر مورد نظر، ظرفیت اسمی و واقعی دستگاه و همچنین شرایط و زمان تحویل و راه اندازی دیده می شود. شما می توانید با مشاوره گرفتن از شرکت های تاسیساتی تمام نقاط مبهم قرارداد های خرید چیلر را از قبل بشناسید و از هدر رفتن زمان و افزایش هزینه های در این زمینه جلوگیری کنید.

چیلر
چیلر

۱ – شرایط خرید و مشخصات دستگاه:

چیلر دستگاهی است که وابسته به متراژ و مساحت مفید ساختمان شما دارای ظرفیت های متفاوتی است. شما می توانید از چیلر ها و مینی چیلر ها به صورت سری استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید از چند مینی چیلر ۱۰ تن در کنار یکدیگر استفاده کنید. این امر و رسیدن به چنین نتیجه ای فقط با نظر کارشناسان فنی صورت می گیرد. هر چند این موضوع در نقشه های تاسیسات ساختمان شما هم دیده می شود. وابسته به مساحت مفید در ساختمان ظرفیت ها را با یکدیگر سری کنید تا به میزان هوادهی مورد نظر دست پیدا کنید.

 در قرارداد های خرید چیلر می بایست مشخصات کامل دستگاه خریداری شده ذکر شود. شما در زمان تحویل می بایست حتماً مشخصات دستگاه را با مندرجات قرارداد چک کنید و در صورت مقایرت به شرکت فروشنده گزارش دهید. نوع کندانسور و کمپرسور دستگاه بسیار مهم می باشد. شما می توانید برای مدیریت هزینه و کیفیت چیلر از کمپرسورهای دیگر شرکت های برتر جهان نیز استفاده کنید. به عنوان مثال چیلر را از یک شرکت خریداری می کنید و کمپرسور را از شرکت دیگری خرید می کنید. مشاوره با سیتاک است و تصمیم با شماست.

چیلر
چیلر

۲ – زمان دقیق تحویل را در قرارداد مشخص کنید:

پس از اینکه شرکت مورد نظر تولید کننده چیلر را انتخاب کردید می بایست به زمان تحویل چیلر در قرارداد به صورت صریح و روشن اشاره کنید. شما از فروشنده زمان دقیق تحویل چیلر را بخواهید. معمولاً برندهای ژاپنی ۳ الی ۴ ماهه چیلر مورد نظر را تحویل می دهند. حال فرقی نمی کند که شما چند دستگاه چیلر و با چه ظرفیتی خرید کرده اید. تمام دستگاه های برودتی مورد نیاز شما به صورت یکجا تحویل می شود. دقت نکردن به بحث زمان تحویل همیشه شما را دچار دردسر می کند. زمانی که پروژه شما تکمیل شده است و فقط منتظر تحویل گرفتن دستگاه و راه اندازی می باشید. هر روز تاخیر در تحویل دستگاه ممکن است خساراتی را به شما وارد کند.

چیلر
چیلر

۳ – راه اندازی چیلر به عهده چی کسی است؟

شرکت های معتبر در زمینه تاسیسات تهویه مطبوع بخصوص چیلر خودشان در این زمینه خدمات را ارئه می دهند. همه این شرکت ها واحد هایی برای مشاوره قبل از خرید و واحد مستقلی برای خدمات پس از فروش دارند. یکی از شرکت هایی که سیتاک به شما معرفی می کند شرکت تویو است که با سالها تجربه در این زمینه در خدمات پس از فروش هم از جمله شرکت های برتر است. شما می توانید با کارشناسان و مشاوران سیتاک تماس بگیرید. یادتان باشد که با هر شرکتی که قرارداد می بندید حتماً بحث راه اندازی و خدمات پس از فروش را مطرح کنید. حتی سیتاک توصیه می کند که قرارداد جداگانه ای برای تعمیر و نگهداری چیلر با شرکت مورد نظر ببندید. به هر حال چیلر دستگاهی است که مدام به مراقبت و نگهداری نیاز دارد و شما زمانی برای توقف سیستم بخصوص در فصول گرم سال را نخواهید داشت.

چیلر
چیلر

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه سیستم های تهویه مطبوع بخصوص چیلر است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :